↑ ↓
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Dismiss Notice
Helló Vendég! Az újonnan regisztrált felhasználóinknak önállóan kell elvégezniük a regisztráció véglegesítését, a kiküldött email-ben kapott linken keresztül! (Ellenőrizzétek a levélszemét mappát is)!

ETS2 Németország újratöltve

csjoco 2018 Máj 23

1. csjoco

csjoco Moderator Személyzet Tagja MODERÁTOR Hírszerkesztő

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    1,016
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    kertész, parképítő- és fenntartó
    Hely:
    Veszprém
    Németország újratöltve

Nagyon örülünk az érkező rengeteg pozitív visszajelzésnek az ETS2 1.31-es frissítéssel kapcsolatban. Biztos kíváncsiak vagytok, vajon mit tartogatunk az 1.32-es frissítésre. Nézzük csak mit is.

Tudjuk, hogy a közösségben előkelő helyet foglal el a játékvilág régebbi részeinek szépítgetése. Most eláruljuk hát nektek, hogy egy kicsi de elkötelezett térképész csapat dolgozik azon, hogy az alaptérképet a legutóbbi DLC-k grafikai minőségének megfelelő vagy legalábbis azt megközelítő szintre hozza. A legrégebben készült területek kívánják a legtöbb törődést, így a választásunk is nyilvánvaló volt, hogy hol is kezdjünk: Németország.

city_before.jpg city_later.jpg

Persze nem tudjuk az egész országot egyetlen gyors lépésben újratervezni. A terület, amiről beszélünk hatalmas, bármelyik új DLC-hez mérhető. Összehasonlításképpen, jelenleg éppen 30 ember egyévnyi munkáját pumpáljuk a Balti-tengeren túl DLC-be. Nem szeretnénk lelassítani az új tartalmak létrehozását sem az ETS2-höz, sem az ATS-hez; épp ellenkezőleg. Ezért létrehoztunk egy kis csapatot az SCS-en belül, amely ezeknek a régebbi területeknek a felújításán fog dolgozni. Mindent egybevetve, tekintélyes időbe fog telni (több frissítésnyibe), míg nemcsak Németország, hanem lehetőleg az egész alaptérkép felújításra kerül. És amikor elkészülünk, akkor talán a régi DLC-knek is nekilátunk [​IMG]

intersection_before.jpg intersection_later.jpg

Ahogy a képeken láthatjátok, a német autópályákra komoly változások várnak. Néhány városra szintén komolyabb felújítás vár, míg másokra csak kisebb fényezés új struktúrával, növényzettel és néhány vizuális bűn javításával. Még egyszer hangsúlyozzuk: az 1.32-es frissítésben megjelenő változások csak az első lépcsőfoknak tekintendőek, amelyet majd még több követ, ahogy a csapat halad az északi résztől a déli felé. A munka eredményei a rendszeres frissítések részei lesznek az felhasználók részére, természetesen ingyen.

landscape_before.jpg landscape_later.jpg

Van még egy idevágó képünk az ETS2 Facebook oldalán. Nézzétek meg azt is!

hivatalos link: http://blog.scssoft.com/2018/05/revisiting-germany.html
    fordította: hattorihanzo
  2. Maujuri

Maujuri Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    26
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Ennek örülök. Iszonyat meló lesz, de megéri.
    Le a kalappal előttük hogy 6 évvel a kiadás után is törődnek a játékkal.
    Igaz lassan, de jobb mint ha magára hagyták volna.
  3. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    166
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Igen, én is örülök, főleg annak, hogy a látóhatárt lezáró "sövénytextúrafalak" megszűnnek és valódi fák és más növények lesznek helyettük.
    Ezt a trükköt sajnos a mapmodderek is sűrűn alkalmazzák, és nincs is kiábrándítóbb, mint egy ilyen mellett elhajtani - mert sajnos találkoztam ilyennel is (a kedvencem az útra merőleges fasor, ami nem faobjektumokból, hanem egy vékony sövényfalból áll - az így megoldott házakkal együtt).
    fdm019, Marko76 és DeXterGamer kedvelik.
  4. Potyka

Potyka Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    9
    Nemtetszések:
    1
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Érd
    Ezt te se gondoltad komolyan ugye? :D
    Ugyan azt kapod,felújított grafikával.... Szerintem semmi plussz nem lesz benne,max más textúra,szélesebb autópályák,stb... Még ők is elárulták,hisz benne van a fordításba :)
    Szerintem ezzel elég sokat mondanak: "Néhány városra szintén komolyabb felújítás vár, míg másokra csak kisebb fényezés új struktúrával, növényzettel és néhány vizuális bűn javításával."
    Tipikus SCS hozzá állást fogsz kapni. Könnyen gyorsan túl legyenek rajta,csak ne basztassák már őket :D
    fdm019 kedveli.
  5. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    66
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Nagyon negatív vagy, tipikus pesszimista.
    Cse, Ubi és DeXterGamer kedvelik.
  6. Maujuri

Maujuri Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    26
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Írtam olyat hogy pluszt kapunk vele???? Felújítás.... Textúra, pár úthálózat stb.... Én tudom mit írtam, ezek szerint te nem tudod értelmezni. Egyébként ha németországban bármi minimálisat változtatnak az csak előnyére válik a játéknak. Gyalázatosan silány.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
  7. BmwMAN

BmwMAN Adminisztrátor Személyzet Tagja ADMIN RestaCar™

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    112
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    33
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Felesleges előre vitatkozni, hogy min fognak változtatni! ;) A lényeg, hogy foglalkoznak vele hosszú idő után is és hallgatnak a közösségre.
    Örüljünk, hogy csinálgatják. Majd a kiadás után lehet fikázni,mint minden mást! :D
    DeXterGamer kedveli.
  8. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    66
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Pontosan. A mostanin csak javítani tudnak. :)
    DeXterGamer kedveli.
  9. Ubi

Ubi Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    28
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Mozdonyvezető
    Hely:
    Budapest
    BMWMan: Az a baj, hogy mindig csak a fikázás megy..... Mindig a leszólás, pesszimizmus... Pedig itt még egész gyorsan fejlődik a játék.. Régen csak és kizárólag rajtunk múlott, hogy az MSTS, hogyan fejlődik. Gregorow, Jadro is bőven tudna mesélni. :)
    De jó látni, hogy vannak kivételek és van pár pozitív ember.
    DeXterGamer, BmwMAN és Marko76 kedvelik.
  10. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    66
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
  11. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    112
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    33
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Tudom Ubi! Már megfigyeltem, hogy amit kiadnak, újítanak, átdolgoznak soha nem jó senkinek. Ezért is írtam, hogy legalább a kiadást várják meg az emberek, utána lehet köpködni. Nekem a kábelek is nagyon tetszenek, nem beszélve az eddigi újításokról. Már csak a koszolódást és a mosókat várom! Igen, nekem ez is tetszene! :)
    Aki azt meri írni, hogy hülyeség mert belülről úgy sem látszik azt kibannolom! :D
  12. Maujuri

Maujuri Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    26
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Na a koszolódást én is nagyon várom.
    Mekkora feeling lenne a koszos szélvédő.

Tapatalkkal küldve az én SM-A510F eszközömről
    DeXterGamer és GreznerF kedvelik.
  13. Büki Béla

Büki Béla Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    26
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Nem értem, miért kell előre lehordani a munkájukat! Az tény, hogy lassan adják ki a frissítéseket, de kiadják. Hány más játékról, szimulátorról mondható ez el? Örülni kellene annak, hogy még mindig foglalkoznak vele... Peace!
  14. Solt

Solt Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    44
    Nemtetszések:
    1
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Egyrészről ez nagyon jó hír és örülök neki, másrészről egy picit aggódom is emiatt... ez a munkálat legalább 2-3 évet fog igénybe venni abban a tempóban ahogy ők dolgoznak. 2-3 év múlva a jelenlegi grafikai szint a DX9-l karöltve több lesz mint elavult. Igazából már most is az, bár az olasz dlc kifejezetten tetszik, szóval azért azt a szintet mindenhol el tudnám viselni, most... 2-3 év múlva szerintem ez kevés lesz. Én azt hittem, hogy a háttérben már rég dolgoznak egy új grafikus motoron, vagy legalábbis ennek az alapos tuningján. Az alap térkép jött volna számos újítással, a mostani dlc-k kompatibilisek lettek volna vele aztán kaptak volna egy ráncfelvarrást.

Értem én, hogy a tartalom jelenti a bevételt és már túl nagy a különbség a dlc-k és az alap térkép között, de azért jó lenne ha a tartalmak és a fejlesztések aránya egy picit eltolódna a fejlesztések felé. Én számos szimulátorral játszom, ezek többsége jóval kisebb stúdiók által készül, de gyakorlatilag az ETS2 az utolsó dx9-s játék. Még mindig nincs koszolódás, árnyékok a tükrökben, téli körülmények, nativ VR támogatás és jobb optimalizálás és akkor ez csak a látvány, hol van még a fizika vagy egyéb szimulátorossabb dolgok. Normálisabb meghibásodások, gumi kopás és defekt, hogy ne lehessen 40 tonnával helyben megfordulni. Saját pótkocsi, komolyabb vezetési kihívások, részletesebb és élethűbb gazdasági rész, stb... igazából reggelig tudnám sorolni, de nem akarok telhetetlen lenni, csupán nagyon lassúnak tartom a lényegi fejlődést és hibásnak a tartalom gyártás és az előrelépés arányait. Szép és jó, hogy 30 ember dolgozik a Baltikum dlc-n egy évig, de ennek akkor tudnék igazán örülni a felújítással együtt, ha közben 10 programozó meg az alapokat fejlesztené és rakná rendbe!

Nagyon eltolódtak a megélhetési játékfejlesztés irányába és ez egyre bosszantóbb. Erősen rájuk férne egy komoly konkurencia!
  15. ladislav2017

ladislav2017 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    23
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    8
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    nyugger
    Hely:
    Gyöngyös
    Ha ennyire negativnak értékeled a játékot, és a készítőit, mégis miért játszol vele?!
    Miért nem lehet pozitívan viszonyulni a dolgokhoz?!
    Az élet sem mindig az elképzelésein szerint alakul, azért pedig kit kellene hibáztatni?!
  16. Solt

Solt Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    44
    Nemtetszések:
    1
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Hogy következnek ezek a kérdések abból amit írtam? Próbáld meg értelmezni a leírtakat!

Egyébként mivel fizettem érte nem keveset, úgy gondolom, hogy megfogalmazhatom a véleményemet akkor is ha az nem merül ki abban, hogy örömtáncot járok minden odadobott konc után. Gyakorlatilag az első játékuk óta követem a munkásságuk és fizetek a termékeikért. Ez utóbbi azt jelenti, hogy ár / érték arányban elégedett vagyok velük, különben értelemszerűen nem venném meg a munkájukat. Ebben nyilván szerepet játszik az is, hogy nincs más. Viszont ez nem jelenti azt, hogy maradéktalanul kielégít az amit letesznek az asztalra és főleg nem jelenti azt, hogy a folyamatokat látva a negatív véleményemet ne fogalmaznám meg csak azért, mert pár elvakult hívőnek ez “báncsa” a lelkivilágát. Az agyatlan fikázók és a vak hívők között van egy egészséges középút, a hozzászólásom pedig pontosan azon a mezsgyén halad, szóval a leírtakat kéretik értelmezni és a helyén kezelni! Cserébe megígérem, hogy majd szólok amikor dicsérem őket, és akkor majd elégedetten olvashatod a leírtakat.

Hibáztatni pedig mindig azt kell aki a hibát elköveti, bár azt sem igazán értem, hogy ez miképpen jön ide. Itt szimplán érdekellentét van, nincs hibáztatás. Az ő érdekük a profit maximalizálása, régen nincs már szó itt arról, hogy szívből csinálják... aki követi az eseményeket annak ezt nem hiszem, hogy magyarázni kell. A mi érdekünk meg az, hogy minél jobb játékot kapjunk a pénzünkért és ezt úgy lehet elérni, ha nem hagyjuk elkurvulni őket, bár ezzel azt hiszem már elkéstünk. Amíg minden fizetős tartalom után örömtáncot lejtenek a júzerek és azonnal megvesznek mindent, addig magasról tesznek majd az olyan fejlesztésekre amiért nem lehet pénzt kérni. Évek óta csak a tűzoltás megy, annyi pluszt adnak hozzá amivel elkerülhető a parasztlázadás és a bevétel kiesés. Amennyiben téged a fizetős tartalmak és az érdemi előrelépések aránya kielégít, abban az esetben én kérek elnézést és nyomban elgondolkozom azon, hogy miképpen tudnék egy megélhetési stúdiót alapítani.

A lényeg, ez így ebben a formában engem egyre inkább zavar és bízom benne, hogy nem vagyok ezzel egyedül, mert akkor még van remény arra, hogy nem csak tartalom szimulátor, hanem kamion szimulátor is lesz ebből valamikor.
  17. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    166
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Már csak azért is várós a felújítás, mert minél több DLC van, annál nagyobb az objektumválaszték. Nyilván a pályán megjelenő eltérő objektumok száma korlátos, de azért mégis csak jó lenne, ha számos statikus és dinamikus objektum megjelenne a korábbi DLC-k területein is - ahogy az számos ötletnél meg is történik (pl. közlekedési események, úthibák, közlekedési táblák).
    A felújítást, a pályán megjelenő objektumok számát nyilván befolyásolja az átlag user VGA-jának teljesítménye is.
    2-3 év múlva egy 1080Ti vagy Vega simán átlagos lesz, tehát mind ez, mind a motorfejlesztés is valóban időszerű.
    DeXterGamer és Marko76 kedvelik.
  18. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    112
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    33
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Lássuk a tényeket mielőtt mindenki egymásnak esik!
    Nem ismerjük az SCS marketing struktúráját, nem ismerjük a pénzügyi helyzetüket, sem az észjárásukat. Nem tudjuk miért döntenek úgy ahogy, miként nézik a közösség kérését. Szóval ezekre a dolgokra csak az tudna válaszolni, aki napi szinten kapcsolatban van velük és a dolgok mögé lát.
    Én megértem Solt és Ladislav véleményét is, de amíg nem látunk bele az SCS fejébe addig ezek csak spekulációk és vádaskodások.
    Nekem is van ami tetszik és valami nem. Tetszenek az újítások, de a lassúságuk már nem.
    Az is igaz, hogy ha folyamatosan 1-2 év alatt megcsináltak volna mindent a játékhoz, már rég a süllyesztőben lenne.

Ezúton is kérek mindenkit, hogy maradjon a társalgás morális kereteken belül!
    Köszönöm!
    DeXterGamer és Marko76 kedvelik.
  19. Solt

Solt Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    44
    Nemtetszések:
    1
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Az tény, hogy nem látunk a színfalak mögé, de a térkép készítő csapat és a programozók aránya kb definiálja a hozzáállásukat, plusz ehhez még hozzájön az elmúlt évek tapasztalata. Szerintem mindenki sokkal boldogabb lenne, ha nem Európa lenne elnagyolva, hanem még mindig a német területeken járnánk, de mondjuk OMSI szintű részletességgel és fizikával. Egy jó alapra gyakorlatilag annyi tartalmat húzhatnának rá amennyit nem szégyellnek... lásd szintén az OMSI és annak kiegészítői. Szeretem ezt a játékot, de az irány amerre fordultak nem tetszik... ekkora stábbal és a kamionozás szeretetével nem itt kéne tartaniuk.

A stílusomért meg elnézést, de bepöccenek amikor valaki... na ezt inkább le sem írom.
    Last edited by a moderator: 2018 Máj 24
  20. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    112
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    33
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Már a German Truck-ban is untam Németországot, ETS 1-ről ne is beszéljünk. Sajnos sokan vannak így. OMSI nekem nem jön be.;)
    DeXterGamer és Cse kedvelik.

Az oldal megosztása