↑ ↓
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Dismiss Notice
Helló Vendég! Az újonnan regisztrált felhasználóinknak önállóan kell elvégezniük a regisztráció véglegesítését, a kiküldött email-ben kapott linken keresztül! (Ellenőrizzétek a levélszemét mappát is)!

Hungary Map - Kibeszélő ( http://hm.restacar.hu )

ottóka 2018 Febr 4

Téma állapota:
A téma zárt, itt nincs lehetőség válaszadásra.
  1. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    179
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Így már értem.
  2. retoucher

retoucher Ecsetbajnok RestaCar™

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    376
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    53
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Hogy miért csak térkép építésre?!
    Megmondom én, mert egy kezdő részére is sokkal könnyebb választás a map editor megtanulása mint egy 3d modellező programé, ill. magát a modellezést, textúrázást, konvertálást megtanulnia! És én ezzel egyet is értek, ezért nem véletlen, h több lenne a mapper mint a modellező. De jelenleg egyikből sincs szinte egy komoly jelentkező sem. Valamiért a magyar közösség döntő hányada csak letölteni szeret vagyis kapni, mint adni esetleg vissza a közösségnek. Ez van, ezt kell elfogadni. Van akit érdekel annyira ez a játék, h elkezdje tanulni a játék felépítését, módolását, vki meg csak használni akarja és tekergetni a kormányt jobbra-balra egy fél óra-óra hosszat.
    Ezzel nincs is baj, ezt nem lehet senkin sem számonkérni, h ő miért nem akarja megtanulni a játék felépítését és alkotni hozzá vmit.

És igen, értek vmennyire a 3d-hez, a Blenderhez, Blender Tools-hoz, a konvertáláshoz, és a map editort is tudom kezelni, de azt hiszem pont te vagy az az ember aki a legjobban tudja a készítőn túl, h mennyi mindent csináltam már ehhez a játékhoz és adtam oda neki.
    De...,
    a mai napig vannak olyan objektumok a map editorba amit már négy azaz négy éve csináltam meg a maphoz (pl. az óriásplakátok 100+ reklámtextúrával) és még most sincsenek felhasználva, ergo soha senki se látta még őket a térképen, és akkor arról a rengeteg új modellről amit a legutolsó alkalommal csináltam a készítőnek, szinte egy komplett nyaram ráment és nem lett belőle semmi a mai napig, akkor hoztam egy döntést, h én ehhez a projekthez többet... :(

Azt hiszem én pont eleget letettem már arra a bizonyos "asztalra", h átadjam a teret másoknak. Az már egy másik dolog, h úgy néz ki nincsenek mások! Erről én nem tehetek. De ha vannak újak akik szeretnének segíteni én azt nagyon szívesen látom/látnám, mert szívügyem volt nekem is ez a HUN Map, de annak már rég vége!
    Mindenkit arra bíztatok, h aki érez magában némi affinitást, kreativitást, h megtanulja a map editor használatát és szeretne valamit alkotni a játékhoz, akkor hajrá! ;)
    De én már nem szeretnék ehhez többet hozzátenni, tettem eleget és mi lett a vége, h ott "porosodnak" a Content Browser-be ÉVEK óta! o_O

Az utolsó kiadás óta az SCS kiadott 3 nagy térkép DLC-t több ezer új objektummal! Egyszerűen nem tudom elhinni és elfogadni azt, h ebből a temérdek objektumból + az eddig megcsinált magyar objektumokból nem lehetne tovább építeni a mapot! Ezt nekem ne mondja senki! Elképesztő mennyiségű cucc van már a játékhoz, de a készítő ragaszkodik ahhoz a 100-120 prefabhoz?! :csodálkozik: Hihetetlen...

Mindegy, ez az Ő dolga, ha 3 év múlva lesznek meg, akkor mindenki vár még 3 évet vagy többet-kevesebbet és majd játszik vele ha lesz új kiadása ennek a projektnek. Vagy valaki más belekezd egy teljesen újba kénye-kedve szerint! Majd az idő eldönti. ;)

ui.: Sanyii7-nek meg sok sikert kívánok és csapjál bele bátran! :hűvös:
  3. Boxer

Boxer Tulajdonos Személyzet Tagja ADMIN MODERÁTOR RestaCar™

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    127
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Balassagyarmat
    Tudom, hogy Frank olvassa ezt a témát is,... hétvégén igyekszem emberi időben telefonálni neked. ;)
  4. Sanyii7

Sanyii7 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    38
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Megmondom őszintén saját magamnak, már nem nagyon van kedvem mapolni, mert hamarosan már nem csak a játékban ülhetek a kamion volánja mögött :) Azért megmutatom a legutóbbi mapolást, igaz nem teljesen van kész.
  5. ottóka

ottóka Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    12
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    világban
    Nagyon szépen köszönöm a válaszod ! na hogy voltak ismétlő válaszok, de hogy a közre tartozható megosztás nem igen volt. Én megértem hogy aki itt ezzel a hazai pályával és annak készítésével foglalkozik, ő is emberek, emberi problémákkal és gondokkal mint mindenki más. emellett való gondok mellet ezen készítés, és letett munka és annak kinézete és használhatóság hozza mindnyájukból az érdeklődést. magam úgy gondolom, hogy ez nem túlzásba akaró érdeklődés ez, hanem még is egy érdeklődés merte remekre nagyon számítunk az eddig színvonala miatt. Az ember nem is egy nyilatkozatot vár el, hanem egy tájékoztatást szeretne kérni, hisz hát valahol egy kis közösség kedveli ezt a közzé tett munkát, Frank és csapatét. Hidd el, a készítőnek és csapat tagjainak bármilyen magán hordoznia valója is van, egy kis tájékoztatás tovább emeli a készítő és segítő csapatának tiszteletét.
    Büki Béla és Marko76 kedvelik.
  6. ottóka

ottóka Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    12
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    világban

Drága Indian, én nagyon sok hét után bátorkodtam csak érdeklődni, meg még valahol a régi oldalon is. nm egy sűrűn talán. Igen, ezt meg is értem, mert hogy bizonyosak reád hárulnak. Szabd e megkérdeznem, hogy ebből a pref micsodából, mennyi lehetett eddig meg áldásos munkád a pályához. Mindjárt mondom, mivel én ezen nyavalyához nem értek, minden tiszteletem hogy foglalkozól vele! Na ez egy nagy felsorolás, kis kínai számomra. Köszönet ezen tájékoztatásért!
  7. ottóka

ottóka Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    12
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    világban
    Ennél jobban összefoglalni,
  8. Lecso

Lecso Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Kicsit turtoztetem magam de kezdd elpattani a cerna nalam . Nem modellezek nem epitek mapot hanem egy felhasznalo vagyok mint millioan!!!!!
    Es miert fog elpattani nalam a cerna? majd nemsokara megtudjatok . Szoval lassan Offolni fogok par forumot ha ez igy folytatodik. !
    raszta6921 és Solyom66 kedvelik.
  9. ottóka

ottóka Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    12
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    világban
    Hozzá kalimpálás az ui.-hez, Hogy mik ki nem derülnek, csak lesek. Retoucher aki Franket interjúvolta, és nekem fel sem tűnt a tájékoztató fájlból mert hát a vége soha odáig nem olvastam. próbálok másolni...
    "
    Mapper: Frank007
    Modellek: Indian56, Retoucher, Gumikacsa, SCS Software
    Prefabok: FLD, Indian56, SCS Software
    Tesztelés: A RestaCargo virtuális fuvarozási társaság tagjai, és rengeteg további játékos."
  10. ottóka

ottóka Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    12
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    világban
    Drága Retoucer, mindig is volt egy sejtésem, hogy ehhez hazai pályához tett munkád van benne, és amiket ide be írtál, még mindig ennek ellenére mondom, nem embernek szolgálsz azzal a kapott talentummal, amihez ezen hazai pályához letettél, hanem feljebb valónak. és itt a van a csapat lényege is, nem véletlenül van mindnyájatokban ezen egyéni talentumotok egyenként ehhez közösen letett hazai pályához, és szolgáltok egy közösségnek vele, nem csak hazaiaknak, hanem híre van külföldön is!!
  11. Tekergőtrans

Tekergőtrans Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    69
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Nord-Balaton
    Igazán kár,Sanyii7, hogy nincs kedved hozzá, mert jónak tűnik...Hátha unalmas kamionstopok idején megjön a kedved...Jót tenne a Hungary Mapnak, ha egy másik alkotó is belépne a 93 ezer négyzetkilométerbe, mondjuk egy másik megyével, ugyanazon léptékkel.
  12. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Nem értem mi nem volt világos ebben a posztban???!!
    Természetesen töröltem a nem ide való kommenteket!!
  13. ottóka

ottóka Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    12
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    világban
    hát szép reggelt mindekinek! meglepődve tapasztalom hogy, hogy hozzá írásaim menteka kukába, ez szégyen magamra nézve. Úgy hogy leértékelve érzem magamat. ezzela fejjel amim van, ilyen szégynben még nem votl részem. megyek elballagok a boltba. Már rossz is kedvem.
  14. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    88
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Ottókának rossz a billentyűzete, vagy nem tud fogalmazni?
    Daisy Lonestar kedveli.
  15. ottóka

ottóka Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    12
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    világban
    Szép havas napot mindenkinek, már ahol van. Kedves marko76! Biztos nagyon rossz lehet, csak amiket írtam, nem láttam... de hogy hogy, nem tudom, én erre micsodára rá is kattintottam, aztán elment, majd ránézve sehol semmi...aztán csak egy beírást láttam, a nem idevalókat törölték.
  16. Lecso

Lecso Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Szia Ottoka.

Mint lathatod az osszes uzeneted vissza lett allitava mindenki lathatja.
    ezt eszmecseret ami itt volt annak vege, _Gondolkodtam hogy az egesz Forumot ami itt van torlom de meghagyom .
    Boxer irt infot mi az abra. Ha lesz valtozas mindenki tudni fog rola.

TEMA BEZARVA!!!!
    Solyom66 kedveli.
  17. Sándor Tibi

Sándor Tibi Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    69
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Raktári technikus
    Hely:
    Budapest
    Na, ez így leírva elég meleg. OTT VOLT a segítség a szemetek előtt és hagytátok elrohadni..? Nyilván nyersen fogalmazok és sarkítom a leírtakat most, de Retoucher-t még nem olvastam ennyire sértődöttnek.
    No, nem feszegetem ezt a - most már igencsak - kényes témát, mert látom, hogy nagy feszültséget generál minden egyes alkalommal. Száz szónak is egy a vége: Szurkolok Franknek, Indinek és a Hungary Map-nak....
    Marko76 és Daisy Lonestar kedvelik.
  18. Lecso

Lecso Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    TEMA OFFFF!!!!!!!
  19. ottóka

ottóka Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    12
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    világban
    Kedves Lecso, és mindenkinek szép napot! Már azt hittem én csináltam valamit rosszul, akkor még sem kell szégyelnem magamat, és még is csak megjelenhetett, na ez már jó kedvere ad okot. na főleg azért is, mert mint a Zetor traktor olyan a hangom. Szóval ha valaki beteg, annak jobbulást is! drága Lcso, szavaddal élve ez az eszmecsere bár hol bár melyik ilyen oldalon, addig míg nem gyaláz, nem becsmérel, lehet építésre is. Tudom, nehéz meglátni azt, amiben ezen eszmecserében építöleg van, illetve arra irányoz. na most nem rég találtam az odalon egy nagyon komoly írást, ami Boxer "tollából" van. Én úgy gondoltam, hogy milyen jó lenne ha ez itt is lehetne, csak hát nem tudom hogy kéne ezt csinálnom. Na most a szeretett szomszédomat kértem meg, azt tanácsolta hogy ne legyen bonyodalom. Segít itt nekem egy sorral hogy itt legyen

http://forum.restacar.hu/threads/hungary-map-segitsegkero-topik.88/page-5

remélem ennyi elég lesz nálam minden jobban hozzáértőnek, meg az ilyen bolondnak mint én, aki annyira sem ért hozzá, csak megy apályán. magam részészéről, dereng valami hogy nem akármi ez az egész ahogy foglalkozni kell vele. Szóval kedves Lecso én köszönöm, hogy soraim megjelenhettek, és szerintem Boxer sorai méltó lezárása ennek a beszélgetésnek.
  20. Boxer

Boxer Tulajdonos Személyzet Tagja ADMIN MODERÁTOR RestaCar™

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    127
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Balassagyarmat
    BmwMAN kedveli.
Téma állapota:
A téma zárt, itt nincs lehetőség válaszadásra.

Az oldal megosztása