↑ ↓
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Dismiss Notice
Helló Vendég! Az újonnan regisztrált felhasználóinknak önállóan kell elvégezniük a regisztráció véglegesítését, a kiküldött email-ben kapott linken keresztül! (Ellenőrizzétek a levélszemét mappát is)!

Hungary Map - Kibeszélő ( http://hm.restacar.hu )

ottóka 2018 Febr 4

Téma állapota:
A téma zárt, itt nincs lehetőség válaszadásra.
  1. Daisy Lonestar

Daisy Lonestar Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    20
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    8
    Nem:
    Foglalkozás:
    Álmodozó
    Hely:
    Budapest

Ezzel tisztában vagyok és nem is a tartalom hiányát rovom fel. Érthető számomra hogy miért nincs bővítés már egy ideje. Én azt nem értem hogy ha Frank jelenleg amúgy sem dolgozik új pályarészeken amikhez kellenének az új prefabok akkor miért nem javítja ki az ismert hibákat a meglévő területeken? Biztos vagyok benne hogy a játékosok már annak is nagyon örülnének ha érkezne egy nagyobb hibajavító kiadás.

Megint csak ismételni tudom magamat. Ha a sok pályahiba rebuildet igényelne, akkor Frank miért nem csinálja azt meg amíg a modellekre vár? Miért nem tartja karban a meglévő terüleket? Az előző oldalon volt egy elég hosszú pályahibajelentő téma emlékeim szerint. Ha annak az adatai megvannak neki, akkor lenne is pontos infója hogy hol mi szorul javításra.

Nem akarlak ezzel nyaggatni, csak tényleg tudni szeretném/szeretnénk hogy mi folyik jelenleg a háttérben. Ha pedig semmi nem folyik, akkor mi annak az oka. :)
    Marko76 kedveli.
  2. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Információim szerint Frank azért nem kezdi el a javítást, mert az új modellek között vannak a javítások is. Gondolom nem akar kétszer elvégezni egy javítást, amit meg is értek. Ahhoz, hogy ki tudja javítani a hibás területeket, objekteket, prefabokat, kellenek az újak amik még nem készültek el, vagy csak részben. Ahogy Indian mondja, a grafikus motor folyamatosan fejlődik és ez sok hibát szül a térképen is. Ezen felül Frank lehet, hogy bővíti a térképet, javítgatja, újítgatja, de csak a háttérben és ezért nem szól semmit. Ezt csak Ő tudhatja. Majd nyilatkozik, vagy bejelenti ha jónak látja. Többet sajnos Én sem tudok mondani.
    De ahogy már fentebb írták, lehet egyszerűen csak nincs ideje.
    Last edited by a moderator: 2018 Febr 13
    Marko76 kedveli.
  3. indian56

indian56 Adminisztrátor Személyzet Tagja ADMIN MODERÁTOR RestaCar™

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    518
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Pécs
    Nem értem, hogy mi az ami nem világos?:szemforgatás:
    A pontos infó ott van abban is amit idéztél az előző válaszomból: "... Franknak kevesebb ideje van rá, mint korábban volt".
    Gondolod, ha pályát építeni nincs ideje, akkor javítgatni van(?)!
    Az is probléma, hogy én lassan haladok, de ez csak másodrendű, a fő ok Frankie időhiánya!
  4. Daisy Lonestar

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    20
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    8
    Nem:
    Foglalkozás:
    Álmodozó
    Hely:
    Budapest
    Értem. Köszönöm az infót, bár kevésbé lekezelően is megértettem volna.
  5. indian56

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    518
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Pécs
    Nem sértésnek szántam és érzésem szerint "lekezelő" sem voltam — az ilyesmi nem szokásom és nem is vallana rám (itt a RestaCar-on ezt mindenki tudja rólam, és szerintem Te is) —, pusztán csak azt nem értettem, hogy annak ellenére, hogy már többször leírtam, hogy Franknak jelenleg kevés az ideje a mappal foglalkozni, akkor miért kérdezed meg mégegyszer.
    Jos6005 és Marko76 kedvelik.
  6. Sanyii7

Sanyii7 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    38
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Tudom, már volt róla szó, hogy Frank csak egyedül építi a mapot, de ha mégis meg lehetne győzni, akkor szívesen segítenék az építésben, vagy esetleg a meglévő területek felújításában, mert azért itt-ott tényleg ráférne egy kicsi ráncfelvarrás. Szerintem a játékosok is örülnének annak, ha több frissítés lenne a pályához, elsősorban a bővítéssel, vagy a pályahibák kijavításával. Most nem azt mondom, hogy sürgetni akarom a fejlesztőket, de ha Franknek tényleg ennyi ideje van, akkor elég soká lesz kész a map (remélem hamarabb, mint az USA ;) ). Viszont, ha tényleg nem lehet meggyőzni semmivel, akkor megértem, gondolom úgy akar a mapra tekinteni, hogy azt "szinte" csak ő építette meg.
    Daisy Lonestar és Büki Béla kedvelik.
  7. Lecso

Lecso Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Sanyii7 ahogy Indian irta korabban hogy Neki lehet segiteni a keresztezodesek kesziteseben .De majd latja biztos ir :D
    Sanyii7 kedveli.
  8. indian56

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    518
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Pécs
    Részemről befejeztem a témát, mert látom, akárhányszor is válaszolok "ugyanarra" a felvetésre, mindig lesz valaki, aki újra előjön vele!
    Lássuk be; egy idő után ez elég unalmas — már-már bosszantó!

Amit nem értek: miért mindenki a térkép építésében akar segíteni Franknak — mert, ha Neki van elég ideje, akkor "elképesztő" tempóban képes a térképet építeni (akár 2 havonta akár megyényi területet is) —, de senki sem ajánlotta fel a segítségét a "prefabok" elkészítésének felgyorsítása érdekébe!

(A térkép építése sem könnyebb munka, mint egy modell elkészítése — na jó, talán egy "prefab"-é nehezebb;) —, a saját területén belül mindkettő nagy gyakorlatot igényel, ergo; egyik sem könnyebb a másiknál!)

Igaz, hogy ez a Hungary Map kibeszélő topikja, ennek ellenére szeretnék megkérni mindenkit — hacsak nem segítséget ajánl (épp ezért ez most Sanyii7-re nem vonatkozik) —, hogy ebben a témában ne tegyetek fel további — felesleges — kérdéseket, mert azzal nem jutunk előbbre!
    Köszönöm!
  9. Sanyii7

Sanyii7 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    38
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Igen, ezt megértem és teljesen jogos. Gondolom azért több a map építős felajánlás, mert anno volt egy map editor tutorial, és abból sokan megtudták, hogy kell az editort használni. Még egy kérdésem lenne, remélem nem gond, melyik programmal a legjobb prefabokat készíteni? Megpróbálok majd kiigazdni rajta és akkor talán tudok majd abban segíteni, de nem ígérek semmit :)
    Büki Béla kedveli.
  10. Daisy Lonestar

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    20
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    8
    Nem:
    Foglalkozás:
    Álmodozó
    Hely:
    Budapest
    Gondolom azért mert sajnos ezen az oldalon rajtatok kívül senki nem ért hozzá. Azért ahogy leírtad korábban, nem valami egyszerű munka a prefabkészítés (én nem is értettem sokat belőle, bevallom).
    Esetleg segítségkérésen nem gondolkoztatok? Pl. írni az SG fórumra vagy az SCS fórumon lévő Hungary Map topikba, hátha ott jobban a szeme elé kerül azoknak akik értenek a modellezéshez és a játékba konfiguráláshoz?
  11. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    :csodálkozik:
    Ha a RestaCar-on nem ajánlja fel senki a segítségét, nagy valószínűséggel máshol sem fogja. SG fórum? :szemforgatás: Ebbe inkább ne menjünk bele...

Indián fentebb említett kérését megerősítve lezárom ezt az OFF témakört és hanyagoljuk az ehhez kapcsolódó kérdéseket mert a továbbiakban törölni fogom!
    Köszönöm!
    Last edited by a moderator: 2018 Febr 14
  12. indian56

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    518
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Pécs
    Én a Zmodeler 3-at használom, elsősorban azért, mert elég "felhasználó-közeli", vagyis a kezelése könnyen elsajátítható (szinte adja magát) — a Maya-hoz vagy a Blender-hez képest.
    Maga a program ingyenesen letölthető (www.zmodeler3.com), 15 napos "próba licence-el ki is próbálható (ez idő alatt teljes értékű szoftverként működik), de sajnos azután már időszakos licence-ket kell vásárolni hozzá, hogy használni lehessen. Én 90 naposat szoktam venni, ez 11 USD-ba kerül. (Van 1-2-3-6-12-18 és 24 hónapos licence, minél hosszabb időre vásárolsz, annál olcsóbb!)
  13. indian56

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    518
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Pécs
    Azért erre még válaszolnék, aztán tényleg fejezzük be ezt a témát!

Próbáltunk már külső segítséget is kérni, ajánlásomra Frank még FLD-vel is felvette a kapcsolatot — aki kétséget kizáróan "profinak" mondható a prefabok terén, hiszen a ProMods is használja az Ő csomagjait —, de az elküldött vázlatok után nem vállalkozott egyértelműen az elkészítésükre, inkább azt mondta, hogy "nem tudja mikor tud —majd — időt szakítani rájuk! ;)
  14. Sanyii7

Sanyii7 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    38
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Köszi szépen, remélem nem lesz túl bonyolult :)
  15. retoucher

retoucher Ecsetbajnok RestaCar™

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    376
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    53
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    huhh, hát én csak pislogok itt mint hal a szatyorban!
    Végre jött egy ember (Sanyii7) aki felajánlotta, h segítene az építésben, erre nem kell a segítsége?! 2,5 éve áll a map, de köszi nem kell a segítség?
    Hát én személy szerint azt mondom Sanyinak, h kezdje csak el bepötyögni a konzolba, h edit hungary és építsen kedve szerint, mert én pl. kíváncsi lennék rá,h dolgozik és, h mit tud kihozni a mapból!
    Remélem oszt majd meg róla képeket, videót. Akinek meg ez nem tetszik az majd nem fogja ezeket megnéni, ne adj isten használni és ő majd megvárja amíg a készítő kiadja az ő verzióját sok-sok hónap múlva, ennyi.
    És abban azért vitatkoznék, h a map építés és a prefab készítés egy szint, mert az elsőhöz nem kell 3d modellezési tudás, textúrázás, konvertálási ismeretek, stb.!
    A map editort 1-2 YT videóból már meg lehet tanulni és már el is lehet kezdeni a munkát, a részleteket meg úgy is megtanulja az ember folyamatába ahogy halad vele. Szal Sanyi én támogatom az ötleted, akár csak magadnak, de kezd el a munkát a map editorba, legfeljebb soha nem fog vele játszani senki se rajtad kivül! ;)
  16. indian56

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    518
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Pécs
    Nem tudom, hol olvastad, hogy Sanyii7 ajánlata el lett utasítva, mert én nem írtam semmi ilyesmit! Csak megállapítottam, hogy aki ezidáig segítséget ajánlott, szinte kivétel nélkül a térkép építésére tette!
    A prefabok készítésére — ami az építéshez szinte "nélkülözhetetlen" — viszont senki sem jelentkezett!

Nem kell vitatkoznod azzal sem, hogy a modellezés és a térképépítés nem egy "súlycsoport", mert én sem úgy értettem! Pusztán arról van szó, hogy a maga nemében egyik sem könnyű. Egy "összecsapott" modellt vagy térképet bármelyik "kezdő" el tud készíteni, de, ha jó munkát akarunk csinálni, akkor bizony már mindkettő nagy gyakorlatot igényel.

ui.: Csak egy kérdés — és kérlek ezt ne vedd semmiféle számonkérésnek vagy ilyesminek —: Te miért nem ajánlottad fel a segítségedet Franknak a prefabok elkészítésében, pedig Te értesz a 3d-s modellezéshez!
    (Én például szívesen venném!;))
    Coleman88 és Marko76 kedvelik.
  17. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    179
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Őőőő, egy naiv kérdés. Az alaptérkép Magyarország részletezéséhez nem lehetne Frank eddigi munkáit felhasználni, akár őáltala?
    Mind a románok, mind a lengyelek szépen bővítgetik országukat, a lengyel véleményem szerint szuperül sikerült.
  18. indian56

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    518
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Pécs
    Nos, mivel a Hungary Map léptéke 1:3-as, az eredeti Európa térképé viszont 1:19-es (ez cca. 6.3-szeres különbség), így elég körülményes lenne bármit is felhasználni a területekből!
    Az egészet újra kellene építeni!
  19. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    179
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    A méretarányokkal tisztában vagyok, arról viszont nem tudtam, hogy mindent újra kell építeni. Az utakat még érteném, de egy házat vagy más objektumot is?
  20. indian56

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    518
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Pécs
    Az objektumok használhatók lennének, de az úthálózatot sajnos meg kellene építeni, mert a léptékkülönbség miatt nem helyezhető át.
    GreznerF kedveli.
Téma állapota:
A téma zárt, itt nincs lehetőség válaszadásra.

Az oldal megosztása