↑ ↓
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Dismiss Notice
Helló Vendég! Az újonnan regisztrált felhasználóinknak önállóan kell elvégezniük a regisztráció véglegesítését, a kiküldött email-ben kapott linken keresztül! (Ellenőrizzétek a levélszemét mappát is)!

Hardverek - Konfigurációk

BmwMAN 2017 Okt 20

1. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Igazad van
    Sajnos igaz, hogy az NVMe M.2 SSD-k kb. 2x annyiba kerülnek, de a sebességük 3-5x nagyobb. Végül is azt is megteheted, hogy az összeg nagyobb részét kigazdálkodod, és a maradék néhány 10eHUF-ot részletre fizeted. Egy éven belül még kamatot sem szoktak felszámolni.
  2. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Részletre SSD-t, vagy gépet? Ja mondjuk az átlag kereset 400ezer Ft fölött van! :D
  3. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Soha semmit részletre!
  4. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Nincs igazatok szerintem, a hitel nem az ördögtől való, csak okosan kell felvenni.
    Jelenleg a "béka segge alatt" vannak a kamatok, az egy éven belül lefutó kamatoknál sokszor 0% a kamat.
    Mert annak sincs értelme, hogy egy meghatározó alkatrész helyett nem vagy olcsón veszek, vagy hónapokig szemezek egy alkatrésszel, miközben jönnek ki helyette az újak, és a gépem meg sem közelíti a számomra ideálist. Én azt szoktam javasolni, hogy egy éven belüli, 0%-10%, max 1/3-ad mehet hitelre.
    Nyilván most VGA-ra nem szabad, de egy bika CPU és SSD mehet, max 60eHUF-nyi hitellel, de az összegen persze lehet alkudozni.
    Sajnos sem én, sem az ország jelentős része nem engedheti meg a kp-t. A jelenlegi gépem hitelre voltam kénytelen megvenni, mert másképp esélyem sem lett volna lecserélnem a 10+ éves munkagépem. A VGA így sem fért bele, mert még tavaly nyáron is irreálisak voltak számomra az árak. Viszont tudok dolgozni, tanulni és a terveimet lassan megvalósítani. Ha befektetésként tekintek a gépre, akkor muszáj. Ha csak játékra kell, akkor valóban nem ajánlott egy gépet teljesen hitelre venni, de a fentiek mindenképpen megfontolandók.
    Egy pár hónapos, néhány tízezres összeget talán még baráti kölcsönnel is lehet fedezni.
  5. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Nyílván maradi vagyok, de nem láttam még PC boltot (lakhelyemen) ahol van áruhitel, legalábbis alkatrészekre és nem komplett gépre. Szerintem ez értelmetlen megoldás, mert inkább gyűjtök egy VGA-ra 2-5 hónapig és az aktuálisan újat veszem meg, mintsem hitelbe bonyolódni (szép kis hazánkban ezt kár felvenni, lassan már házra,lakásra sem), hogy aztán mire kifizessem elavult legyen. De ha valaki annyira újítani akar, érdemes egyszerre cserélni mindent, ha meg nincs pénz akkor gyűjtögetni. Én így szoktam, 2-3 év alatt összejön egy teljesen új konfigra való ami a gamer kategóriába tartozik. És nem keresem meg az átlag 3-400ezres fizetést. :D
    Visszatérve a hitelhez, manapság nehezen lehet megkapni (földi halandónak, munkás embernek), ráadásul ebben a ,,szép" országban sorra szünnek meg a munkahelyek, elég más véleményen lenni mint a főnök aki XY pártra szavaz. Na de nem politizálok, ez nem az a hely.
    Büki Béla és Marko76 kedvelik.
  6. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Nem vagy maradi, csak más a véleményed, mert a tapasztalataidból más következtetéseket vonsz le. Viszont célszerű körbejárni a témát, hogy ezzel is segíthessük a döntéshozatalt.
    A bolti hitelek nem jók, drágák. Viszont vannak már a piacon mikrohitelek. És kis összegű "baráti", kamatmentes hitelt is lehet szerezni, ha az embernek van hitele a környezetében. Néhány tízezer HUF összeszedése talán könnyebb mint hitelt felvenni.
    Hangsúlyozom, teljes gépet hitelre csak akkor, ha munkához szükséges - vagy ha jó a fizu :-)
    Büki Béla kedveli.
  7. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
  8. Hungarikum

Hungarikum Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    185
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Sárospatak
    Kérdés:
    Ment a gép magában, aztán egy ismeretlen időpontban valamikor leállt. Most meg megnyomom a bekapcs gombot és semmi, el sem indul.
    Áramból kihúztam, belenéztem, minden a helyén van, áramot kap, átdugtam másik helyre, akkor sem indul el.

Ilyenkor miazannyavan? Esetleg volt hasonló valakinek?
    Módosítva: 2018 Júli 11
  9. raszta6921

raszta6921 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    198
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Szerintem így látatlanba a tápod xszart be. Esetleg egy másik (tartalék, kölcsön) táppal ki kellene próbálni. Elég csak a fő stekkert átcsatlakoztatni, hogy ad e életjelet a gép?
    DeXterGamer kedveli.
  10. BmwMAN

BmwMAN Adminisztrátor Személyzet Tagja ADMIN RestaCar™

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    69
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Csatlakozom Raszta tippjéhez. Tápegység szokott hasonlót művelni ha kipukkannak a kondik. Ha szétkapod láthatod, hogy kifolyt, kinyílt pár kondi. Nem tud annyi delejt leadni, hogy el tudja indítani.
  11. raszta6921

raszta6921 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    198
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Valami nem lett tisztázva. Asztali gép, vagy laptop. Az első esetben a tápot próbálnám, a laptop esetében kikapcsolt állapotban vedd ki az aksit, majd kivett aksi mellett töltőről indítsd el a laptopot. Ha így elindul engedd bebootolni, majd az eszközkezelőben az elektromos elátásnál kell kitörölni 3 dolgot, most fejből nem tudom, majd gép kikapcs, akksi vissza gép indít.
  12. Hungarikum

Hungarikum Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    185
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Sárospatak
    Asztali gép, de én is a tápra gondoltam ilyen jelenséggel. Lassan 7 éves táp.
  13. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
  14. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Más. Van valakinek tapasztalata, hogyan lehet az RX580-al és milyen beállításokkal, ReLive-el? YouTube videókat készíteni?
    Mekkora felbontással érdemes kísérletezni stb.?
    Én már napok óta játszadozom ezzel, de van néhány dolog, ami nagyon zavar.
  15. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Ahogy ígértem a beszámolót az új VGA-mmal kapcsolatban, most elérkezett az idő.
    AMD RX580-ast vettem, szerencsére volt rá keret, de nem tudtam tovább várni, muszáj volt megvennem.
    Most úgy érzem, jobb a VGA-m mint amit a játék képes kihasználni, az eddigi próbáimmal elégedett vagyok.
    Az biztos, hogy a HDR UHD felbontáson kissé leesett az állam, tényleg sokkal szebb a kép - már ezért megérte a beruházás.
    Mivel 50"-es Pana TV-t használok (HD60Hz, UHD30Hz) ez nyilván az fps-nél felső korlát.
    Még csak kísérletezgetek a beállításokkal, a HD és az UHD felbontásokkal és a játék grafikai beállításaival.
    A HDR nélkül HD-ben megvan a 40-50-60fps, de a 3rd party térképek tényleg nagyon optimalizálatlanok, ezeknél brutálisan leesik az fps 20-25-re.
    Egy összetettebb város nagyon kifog ezen a konfigon is.
    Az automatikus mentéstől elszáll az agyam, beszaggat most is. Szívesen kikapcsolnám.
    A VM térképeknél nagyon nagy élvezet a játék.
    Marko76 kedveli.
  16. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Gratula!
    Én ASUS-AMD RX 560-ast használok.
    GreznerF kedveli.
  17. Hungarikum

Hungarikum Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    185
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Sárospatak
    Nekem GTX 1060 3GB-os van csak én normál LCD monitorral használom nem HD-val, de nem is nagyon kell HD, mert csak lehúzza a kártyát 2-300MB al. Éppen ezért megy az ETS2 fix 75 FPS-el, GTA 5 fix 80-al.
    Persze HD-val biztos szebb lenne a kép csak akkor egy komolyabb játéknál a grafikát kéne lejjebb húzni, akkor meg nem érek semmit a HD-val, ha gagyi a textúra, meg nincs pályarészletesség és látótáv. Ez a 3GB hátránya. Jobb lett volna venni egy 6GB-os verziót, de addigra már megvettem ezt, így egy darabig ez lesz, míg nincs rá jobban keret :)
    Max grafikán nekem megfelel az LCD is, így is elég szép :)
    ETS2 nem az automata mentésnél szaggat be, hanem az economy szinkronizálásnál. Itt nekem is megáll egy pillanatra.
    Marko76 kedveli.
  18. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Arra hamar rájöttem, hogy a tükrök látótávja az egyik leginkább fps befolyásoló tényező.
    A másik a forgalom, a harmadik a modderek mapjainek optimalizálatlansága, magas objektumsűrűsége.
    Mondjuk magasabb fps-eket vártam az RX580-al HD felbontáson...
    Kipróbálom majd a HD-nél alacsonyabb felbontásokat is.
    Az economy szinkron mit is csinál pontosan?
    Marko76 kedveli.
  19. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Tükrök? Én nem tapasztaltam.
  20. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Igen, nem mindegy, hogy Ultra vagy Magas.
    HD/UHD felbontáson már számít.

Az oldal megosztása