↑ ↓
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Dismiss Notice
Helló Vendég! Az újonnan regisztrált felhasználóinknak önállóan kell elvégezniük a regisztráció véglegesítését, a kiküldött email-ben kapott linken keresztül! (Ellenőrizzétek a levélszemét mappát is)!

Hardverek - Konfigurációk

BmwMAN 2017 Okt 20

1. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Milyen videókártyád van? Miért nem az X16-ban használod? Hogyan remeg meg, becsíkozódik? Annál a monitornál szerntem a 144Hz már kicsit túlhúzás, azaz tudja, de nem nagyon ajánlott és csak DVI-vel, Dp-vel. HDMI-vel csak 72Hz-et bír. Olyan mikor egy grafikus kártyát húzol. Meg nem minden játéknak jó a 144Hz (tapasztalat), de lehet játszani a beállításokban.
    Last edited by a moderator: 2018 Jan 8
  2. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    A videokari egy ASUS STRIX AMD R7 370 4GB GDDR5. Hűtési gondok miatt van x8-ban, félek hogy megfőzi a kedvenc hangkarimat (vagy magát). De megoldható, ha muszáj.
    A kép alsó fele remeg 1mp-ig.
  3. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Pedig az egy jó kártya! Mi a baj a hűtésével?
  4. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Viszont, megvan a gubanc! A kártyád nem támogatja a FreeSync-et, elég sokat fogyaszt szóval kell neki a combosabb táp, elég régi GPU-ra építették a kártyát ami az újabb technológiákkal nem annyira van kibékülve, ez okozhat némi vibrálást 144Hz-en. Azért megpróbálhatsz egy újabb drivert felrakni a kártyának ha még nem tetted meg.
  5. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Ha x16-ban van, akkor 8mm-re van tőle a hangkártya. Haverom szerint kibírja. Viszont a szobámban télen is 24 fok van (rossz a keringésem), mi lesz itt nyáron?
    Tudsz mondani egy értéket, amit ne lépjen túl a videokártya? Eddig 84 fok a rekord.
    Oké, táp megoldható, driver friss.
  6. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    A 8mm az elég, nekem épphogy nem értek össze, nem fogja megfőzni. Viszont Nekem szélcsatorna van benne kialakítva, ami annyit jelent, hogy gép oldalán elöl beszívja elterelve a CPU-ra és másik csatornán a videókarira irányítva, hőmérséklet szabályzóval, érzékelővel. Nálam is meleg van főleg nyáron, panelban a 4-en! :D A megfelelő szellőzés sokat jelent, ha hajtom csak úgy nyomja ki a meleget! :D 84 fok még elmegy, 90 felett aggódj, de mivel régebbi kártya kellene neki egy újrapasztázás, mert nagy valószínűséggel kiszáradt. PC boltban megcsinálják ha nem értesz annyira hozzá vagy nem akarsz vele bajlódni, mert elég húzós leszedni a hűtőt, visszarakni meg még rosszabb. ;) Nálam a GPU hajtásnál kb. 70 fokig megy fel maximum. viszont a Furmark meg tudja izzasztani rendesen! :D
    Marko76 kedveli.
  7. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Képzeld, segített friss driver!!
    Nagyon köszönök mindent, a vkarira meg vigyázok. Ha jól hallom, már most hűti magát. :)
  8. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Basszus, megint előjött! :(
    Na mind1, nagyon szép 120-on is.
  9. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Ne aggódj, tuti nem a monitor hibája! A videókártya lesz a ludas. Esetleg a beállításaiban tudsz még játszani a képfrissítéssel, bár az nVidiát jobban ismerem mint a Radeont, de abban is biztosan lehet sok mindent állítani.
    Marko76 kedveli.
  10. CrepOne

CrepOne Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    31
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Debrecen
    Szia. Ha a hűtés a gond, az újrapasztázás is egy remek opció. Én a thermal grizzly conductonaut-t ajánlom, ez fém alapú, igaz ha alu hűtő van a kártyán, akkor ez nem igazán használható. Én vízhűtés mellé használom. Kipróbáltam jó pár olcsóbb/ drágább pasztát, jópár tesztet lefuttattam, de ez jött be a legjobban. A sokak által kedvelt mx4, és a grizzly között közel 18-20 fok eltérés volt maximális terhelés mellett vízhűtéssel. Régebben, mikor még léghűtésem volt, a cpu-n használtam ( Noctua Nh D15 volt rajta, ez egy elég nagy szörny :D ) akkor a piacon kapott népszerű paszták vs grizzly között is megvolt az átlagvan 15 fok. Amire figyelni kell, hogy mint már fentebb írtam, alu hűtővel nem szabad használni, mivel fém alapú ( van a grizzly-nek más fajta is, azokat nem próbáltam ) elég csak 1 pici pötty, a normál paszták kb 1/3-a, majd egy fülpiszkálóval óvatosan elegyengetni, picit kényesebb ilyenkor, de hasznos.

Illetve, ha mindenképp léghűtés, akkor célszerű olyan házat választani, amiben kialakítható egy viszonylag nagy légáramlat. ha rosszul van elvezetve a "levegő" az is gond lehet.
    Marko76 kedveli.
  11. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Köszi!
  12. Gumikacsa

Gumikacsa Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    47
    Nemtetszések:
    1
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Közmunkás. Ja nem, oda sem feleltem meg.
    Hely:
    Karácsond
    Sziasztok!

Mivel lassan mondhatom, hogy elég koros a gépem, azt hiszem, itt az ideje elgondolkodni a cserén.
    Nem vagyok egy nagy játékos, leginkább csak az Scs játékaival játszom, illetve egyéb szimulátorokkal (Omsi, FS, egyéb buszos, és kamionos próbálkozások).
    Viszont ezeket most már a saját szám íze szerint szeretném játszani, max beállításokon (leginkább az ETS2-t), olyan kis extrákkal. amik élvezetesebbé teszik a dolgot. Ehhez először is kellene egy komolyabb konfiguráció, olyan, ami szét tudja csapni a játékot 3, esetleg 4 monitorra. A VR technológia nem opció, mindenképpen a több monitoros verzió, ami közel állna a szívemhez. Mi az a hardver konfig, ami jelenleg egy ilyen dologhoz elég lenne?

Természetesen a jobb játékélményhez készül majd egy kimondottan erre a célra tervezett ülés, amit igyekeztem úgy tervezni, hogy a lehető legjobban hasonlítson a kamionban elfoglalt pozícióhoz (azaz ne egy kagylóülésben üljek szinte fekve, majdnem függőleges kormánnyal).

A 4 monitoros verziót itt láttam, azóta ilyet szeretnék.
  13. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony

A https://www.asus.com/hu/Monitors/VG248QE/ oldalon elolvastad mi szerepel az Ultrasima akció bekezdés alatt? Minden feltételnek megfelel a konfigod hozzá?
    Az "akár" megfogalmazás igazságtartalmával vigyázni kell. Szerintem próbáld meg DP bemenettel, ne DVI-D-vel. Igen, lehet kábelhiba, driverprobléma, a játék beállítások stb. A játéknak és a drivernek is tudnia kell a 144Hz-et. Lehet, hogy a 120-ig megy tökéletesen. Szerintem ez is elég, hiszen az ETS2-ben sem száguldanak 300-al a versenyautók, hogy számítson a +24Hz fps ;)
    Marko76 kedveli.
  14. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Szerintem elég lenne a 3 monitoros konfig is, de Te tudod. Főleg, ha a 3db monitor szélesvásznú képarányú.
    Nyilván Intel Core i5/7 vagy AMD Ryzen, VGA-nak, minimum nVidia 1060/1070 vagy AMD RX 5xx, mindenképpen DisplayPortos bemenetű monitorok és jó minőségű DP kábel hozzájuk. Minimum 8/16GB RAM. A VGA/monitor választásnál az fps magasra tornászásához figyelj a szabványra (G-Sync stb.), hogy illeszkedjenek egymáshoz.

Kapásból ennyi...
  15. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Közben szemembe ötlött a PCIe 2.0. A 144Hz-hez is kell a sávszélesség, a mai alaplapok PCIe 3.0 szabványúak. A 2.0 is lehet korlátozó tényező.
    Marko76 kedveli.
  16. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Köszönöm a tippjeidet, sajnos elfelejtettem egy fontos dolgot: már a windowsban is ugrál a kép, játékban kicsit még jobb is.
  17. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    156
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Driver, felbontás, frekvencia, driverbeállítások, WSUS?
  18. V8 500

V8 500 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    86
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Cegléd
    A videokártyádon van DP esetleg?
  19. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    42
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Beállítások rendben, driver legfrisebb. DP van, próbáljam ki?
  20. CrepOne

CrepOne Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    31
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Debrecen
    Ha rég volt friss install, és folyamatos frissítés a vga drivernél, akkor érdemesebb lepucolni előtte DDu-val ( Display driver uninstaller - csökkentett módban indítsd a win-t, majd futtasd. ) ha ez kész, mehet fel a legfrissebb. ( a beállítások eltűnnek értelemszerűen, de pár perc ismét belőni.:D ) a folyamatos frissítések is okozhatnak galibát néha, bár nem 100%, hogy ez az oka, de így 1 opcióval kevesebb ugye.
    Marko76 kedveli.

Az oldal megosztása