↑ ↓
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Dismiss Notice
Helló Vendég! Az újonnan regisztrált felhasználóinknak önállóan kell elvégezniük a regisztráció véglegesítését, a kiküldött email-ben kapott linken keresztül! (Ellenőrizzétek a levélszemét mappát is)!

Hardverek - Konfigurációk

BmwMAN 2017 Okt 20

1. BmwMAN

BmwMAN Adminisztrátor Személyzet Tagja ADMIN RestaCar™

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    225
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Ebben a topikban ki lehet tárgyalni, tanácsot kérni, hardverek és konfigok terén mindent.
    Módosítva: 2017 Okt 20
  2. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    50
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Sziasztok!
    Azt szeretném megtudakolni, hogy mi a minimum PCIe 3.0 VGA kártya AMD vagy nVidia vonalon, amellyel az ETS2/ATS legalább 40+ fps-el, de akár 60fps-el képes robogni - Barcelonában is. Sajnos a jelenlegi tapasztalatom 15-30fps, attól függően, úton vagy településen hajtok-e át. Természetesen full grafikai beállításokra értem.
    A jelenlegi hardverem Ryzen7 1700 és 16GB RAM, NVMe-s SSD, tehát az alaprendszer gyors. VGA-t ehhez nem vettem még.
    Szóval, ha van valakinek javaslata, szívesen várom. Előre is köszi!
  3. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    225
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Szia!
    Én úgy gondolom, hogy egy RX560 vagy GTX1050TI alap beugró kártya minimum kellene, azokból is a 4gb-os verziók.
    De ha tovább szeretnél menni elhagyhatod az 50-60 ezres határt és próbálhatod a GTX1060 3GB-ot 70K körül vagy abból a 6GB-os verziót 90K-tól. De ha egy 10K-t még áldozol rá, akkor RX580-at kapsz 8GB-os kivitelben. Csak a pénztárca szab határt... :)
    GreznerF kedveli.
  4. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    50
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Köszi, megerősítettél, magam is ezekben gondolkodtam. Csak azt nem tudom biztosan, hogy a 40+ fps-t tudja-e egy mai belépő szint. Ugye, ehhez kéne nekem egy megerősítés olyantól, akinek megvan ez az fps, illetve akinek talán a 60fps is. Ha pl. a 40+ csak kb. a 70k-tól megy-e, vagy muszáj a 80-100k kiadás a biztos 60fps-hez. Pénztárca volna hozzá, de mivel elsősorban csak ezzel játszom, kellenének a tapasztalatok az indokolt kiadáshoz. Amúgy várni szeretnék karácsony utánig vagy amíg egy kicsit lejjebb megy a bányász hype.
  5. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    50
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Ha meglesz a beszerzés, akkor mindenképpen beírom ide, hogy a konfigommal hogy megy, legyen infó róla másnak is.
    Meggyi kedveli.
  6. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    225
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Nekem Asus ROG Strixx GTX 1050 TI OC 4GB van és szépen megvan a 60 FPS ETS2-ben ProMods-on. De azért ez függ a többi hardvertől is. AMD cuccokban annyira nem vagyok otthon. Szerintem Karácsony előtt le fog menni az áruk, meg ennek a bányászatos izének is kezd már vége lenni. Nem éri meg nekik csinálni.
    GreznerF kedveli.
  7. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    50
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Nyilván, azért is javasoltam ezt a topikot, legyen összehasonlítási alap. Eddig mindig Intel CPU-m volt, de a Ryzen tesztek meggyőztek, no meg a munkámhoz kell a sok mag.
    Jó hír, hogy egy 1050-es is bírja szuflával, valszeg a gépemmel nem is lesz gond egy ilyen kártyával. De milyen a CPU?
  8. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    225
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    CPU? Sok teszt van a neten a Ryzen 7 1700-ról. Elég erős proci számítási teljesítményben, de grafikailag nem nagyon tudja beérni az Intelt. Játékok és grafikus programok tekintetében is sokan panaszkodnak az AMD CPU-k és GPU-k teljesítményére. Sajnos a játékok többségét még mindig az Intelhez optimizálják.
  9. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    50
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Elfogadom, anno én is ezek miatt maradtam az Intelnél. A beépített VGA sosem érdekelt, mindig VGA kártyát használok. De most kellett a sok mag és az SSD. Azóta is örömködök, még sosem volt ilyen gyors rendszerem.
    A jelenlegi VGA egy Gigabyte R7 200-as sorozatú kártya, sajnos ezzel kínlódom, nagyon sokszor leesik az fps 20 alá mindkét programban. Nyilván régi, cserére szorul. Kb. 100eHUF-ig vagyok indokolt esetben elmenni, ezért kellenek a tapasztalatok.
    A játék nálam csak másodlagos szempont, nem grafikus vagyok, így inkább a felbontás, és az alkalmazások ablakkezelése fontos számomra.
  10. Daddy 45

Daddy 45 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    1
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok

Szeretnem a segitsegeteket kerni egy update-tel kapcsolatban. ETS2 eredeti jatek fut a gepen, de az fps jeletosen leesik "suru forgalom modban" varosban, akar 15-re is, szoval csunyan szaggat.
    A konfig: AMD FX 4350 CPU, 8GB Ram, a videokartya nVidia GTX 1050 Ti. Ezzel a kartyaval ugy gondolom -nem ultra beallitasok mellett- szepen, szaggatsmentesen kellene futnia ugy 40-60fps korul. Ezt teljesiti is tobbnyire, ha normal forgalom mod van beallitva, bar elofordul, hogy igy is csak 20fps korul van a reszletgazdag teruleteken.
    Szerintem a CPU a gyenge pont a gepben, szoval lecserelnem egy stabilabb, korszerubb valtozatra.
    Szerintetek is segithet egy csere? Ha igen, mit ajanlotok helyette? Csak AMD processzorra tudok cserelni, vagy a socket-ba mehet intel is?
    Kb 70ezer forint koruli osszegig tudnek elmenni.
    Nem vagyok egy szamitogep guru, minden segitseget megkoszonok.
  11. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    225
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Áthelyeztem ebbe a témakörbe! :)

Ezt nagyon sok minden befolyásolhatja! Ram milyen? DDR3 vagy DDR4? GTX1050-ből melyik, 2GB vagy 4Gb-os, TI, OC, mindkettő? Alaplapod milyen? AMD foglalatú alaplapba Intel procit nem tudsz rakni, mert más a foglalat. GTX1050 és DDr3 ram nem valami jól muzsikál, illő lenne DDR4-et rakni mellé, ha netán nem az van. Processzornál ugyan ez a helyzet, nem egy mai darab sajnos. Én azt tapasztalom, személyesen is, meg tesztek alapján, hogy Geforce kártyák nem nagyon szeretnek menni AMD procival. Még attól is függ, milyen modokat használsz a játékban! Pl. ProMods-nál alap a kis FPS a részletgazdagság miatt, plussz még sok mod okozhat FPS esést. (by. Indian56) :)
    Én javaslok egy alaplap és proci cserét, hogy AMD vagy Intel az rajtad múlik, de Intel jobban támogatja a játékokat, főleg ha Geforce kártyád van és nem ATI.
  12. Daddy 45

Daddy 45 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    1
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Szia BmwMAN

Koszi a valaszt.

Kinyitottam a gepet, lassuk mi is van benne. Aszongya: a RAM az DDR3, ahogy irtad ez nem tul jo parositas, szoval csereltetem. A VGA egy gtx 1050 ti, de nem overclocked valtozat, 4gb memoriaval.
    Az alaplaphoz nem ertek, valami nagy nyak lap, sok pici alkatresszel raheggesztve. Valaki mondta, hogy busz meg hid van rajta, en itt ilyet nem latok. A gyari papirok adatait begepelem: Gigabyte Technology Co. Ltd GA-78LMT USB3 Chipset AMD 780G Southbridge AMD SB700 LPCIO ITE 8728 (ez nekem kinai)

Szoval ha szerinted cserelni kell, akkor ugy lesz, legyen Intel csak kerlek specifikusan ajanlj valami masikat, meg processzort is es elviszem szervizbe, ahol kicserelik. Csak meg szeretnem mondani nekik, hogy ERRE meg ERRE csereld pajtas, ne masra.

Itt hamarosan lesz "Black Friday" ami azt jelenti hogy pentek ejjel jelentos engedmenyekkel lehet vasarolni, tehat orok hala uldozzon egy gyors valaszert :)

Koszonom!
  13. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    225
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Daddy 45 kedveli.
  14. Daddy 45

Daddy 45 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    1
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Koszonom. Osszeszedem oket es megirom, hogy mi lett a vegeredmeny :)
  15. BalazsOfficial

BalazsOfficial Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    0
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    1
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Rastatt
    OFF:
    Mi az amiért egy GTX 1050Ti mellé DDR4-et ajánlasz? Most nagyon felmentek a RAM árak, én biztosan nem most fejlesztenék ilyen téren.
    Nekem egy GTX 1070-em van DDR3-al és tökéletesen muzsikál.

ON:
    @Daddy 45
    Én szerény véleményem szerint egy Haswell i5-t és hozzá egy H97-s lapot ajánlanék. 70k-ból kijön és RAM-ot sem kell cserélni hozzá.
  16. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    225
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    A Haswell generációja az Intelnek elég régi, majd 5 éves. Ennyi erővel maradhatna az eddigi AMD konfigja is ami hasonló szint, csak 70K minusz nélkül. A 1050 mellé kell egy processzor ami ki is tudja hajtani, a Haswell nem ilyen, akár csak az FX 4350. Ebből adódik a memória is, gyorsabb BUS sebesség, gyorsabb másolás, nagyobb órajel és kevesebb fogyasztás. A három mindig összefügg egymással. Ráadásul egy DX12-es kártyát összerakni egy DX11-es procival, nem sok értelme van. Tudom, már próbáltam és jobban muzsikált DDR4-el. Ha már 70K-t költ az ember, akkor toldja meg egy kicsit és ne elavult technológiát rakjon össze, mert aztán lehet megint alaplapot és procit venni, úgy már nem éri meg. A mostani játékok sem szeretik a régebbi konfigokat.
    A GTX1070 mellé majd rakj DDR4-et és akkor nézd majd meg, hogy muzsikál! ;) Sokkal jobb lesz.
    Ráadásul 2-3 éven belül kiadják a DDR5-öt is, így ha még mostanában szeretne játszogatni probléma mentesen, nem halogatnám a fejlesztést, mert többe fog kerülni.
    Kiadják a DDR5-öt és a DDR4 ára felugrik kicsit, majd ismét visszaáll, utána a DDR3-at kivonják a forgalomból. Ezt mindig eljátsszák sajnos.
    Szóval Én nem ajánlom, hogy újonnan vegyen egy DDR3-as alaplapot, mert utána megint venni kell újat. DDR4-el és a VGA-hoz illő procival meg még el lesz egy darabig.
    Módosítva: 2017 Nov 23
    Meggyi, Daddy 45 és GreznerF kedvelik.
  17. Daddy 45

Daddy 45 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    1
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Nem mondom, hogy mindent ertek, de sokat tanultam ebbol. :) Az altalad javasolt verziot fogom osszerakni, es akkor talan nem kell ujitanom megint par evig es az asszony sem izelget olyan surun hogy "mar megint a szamitogepre koltesz...!
  18. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    225
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Szia! Örülök, hogy segítségedre lettem. :) De mondom ismét, ez csak egy javaslat amit fentebb írtam. Egy elég erős kis konfiguráció amivel a játékok többsége nagyon szépen megy Ultra beállításokon is. Hasonló van nekem is. Win7-tel tökéletesen működik a Kabylake a pletykák ellenére is, nem kötelező a Win10, azért egy BIOS frissítés nem árt. Persze az árak eltérhetnek sok helyen de kb. reálisak. Érdemes még pár helyen szétnézni, hátha valami akcióban lesz.
  19. Daddy 45

Daddy 45 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    1
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Szia!
    Nagyon orulok, hogy segitettel, koszonom meg egyszer.
    Nem terek el az altalad javasolttol, a proci es az alaplap mar meg is van rendelve.:) Ejfelig van akcio, de black Friday ide vagy oda, a g still DDR4 memoria meg igy is dragabb itt mint otthon. Persze, ha vennek egy csokorra valot, akkor a darab ar olcsobb lenne haha.. Lenyeges, hogy 1x8gb vagy 2x4gb legyen?
    Bios frissitest sem csinaltam meg az eletben, hat...lesznek itt meg gondok:)
    Jo hetveget
  20. BmwMAN

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    225
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Orosháza
    Inkább 1db 8Gb-os legyen, mert ha 16GB-ot akarsz majd, akkor elég még egyet venni bele. Ha 2db 4Gb-osat veszel akkor nem tudod tovább bővíteni, mert csak 2 slot van az alaplapon. BIOS frissítés? Már nem olyan mint régen. Letöltöd a fájlt a gyártó oldaláról és telepíted, majd újraindítod a gépet és kész is.
    GreznerF kedveli.

Az oldal megosztása