↑ ↓
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Dismiss Notice
Helló Vendég! Az újonnan regisztrált felhasználóinknak önállóan kell elvégezniük a regisztráció véglegesítését, a kiküldött email-ben kapott linken keresztül! (Ellenőrizzétek a levélszemét mappát is)!

ETS2 kibeszélő

BmwMAN 2017 Nov 20

1. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    Az normális. Még az első tengelyt is képes kicsit megemelni és néha nem is tapad olyan jól, ami befolyásolja az irányítást. ;)
    Marko76 és Asuska kedvelik.
  2. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    154
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Nos, kezdjük egy "egyszerű" igénnyel:
    Alkalmazottak és garázs
    1. Szeretném látni a forgalomban az alkalmazottaimat a számukra összeállított vontatókkal.
    2. Netán a közelemben lévőket mutathatná a GPS.
    3. Esetleg rám is villanthatnak/dudálhatnak az úton, köszönésképpen.
    4. Az éppen garázsban lévők (nem talált munkát) legyenek is a garázsban, ha már van 5 beálló és én is ott vagyok éppen...
    5. Csináljanak is ott valamit, tehát szerelőpadon, simán beállva, tankolva, üldögélve, falatozva, beszélgetve stb., legalább némiképp benépesítik a garázst - persze ne statikusan, hanem dinamikusan. Tehát aki épp tankol, az majd álljon ki, hogy én is tankolhassak pl.
    6. Ha indul bevetésre, akkor induljon el, álljon ki stb.
    7. Nem tudom, lehet-e egyszerre áthelyezni másik garázsba vontatót és sofőrt, nekem csak külön sikerült. Ha nincs erre mód, akkor jó lenne.
    8. A garázst lehessen testre szabni, de ha kötött a telephely elrendezése, legalább a külcsín legyen variálható.
    9. Legyen élet a garázsban, mert az az egy szál üldögélő jómunkásember elég lehangoló.
    10. A garázsnak nincs rezsije, ami fogyasztaná a tőkémet?
    11. A töltőállomást menedzselni kéne vagy magunk által feltöltve ilyen fuvarokkal, vagy kiadva az alkalmazottak számára feladatul.
    12. A garázsban is jó lenne tudni szervizelni az erre kialakított beállóban.

Benzinkutak
    1. Értem én, hogy néha beszaladnak az AI-k tölteni, de azért lehetnének kissé változatosabbak a töltőállomások. Az olasz DLC-ben örömmel tapasztaltam az újabb verziókat. Tehát van fejlődés.
    2. Legyen némi élet a töltőállomásokon, tehát ne legyenek néptelenek.
    3. Mások is kérték már a többféle üzemanyag töltésének lehetőségét. Én is hiányolom.
    4. Lehessen csak a guminyomást pótolni, mert csak ezért szervizbe állni szerintem nem életszerű.
    5. Ha egyszer koszolódni is fognak a vontatók, akkor remélem lesznek mosók is. A szélvédőmosás is jöhet...

Saját trélerek
    Ez már kemény dió lehet programozásilag, de szerintem érdemes lenne megvalósítani. Már csak azért is, mert már tényleg nem tudok mit kezdeni a rengeteg pénzzel...no meg megdobná a játékélményt.
    1. Saját trélerek tárolásához nyilván módosítani kell a telephelyeken.
    2. Lehessen bérelni is trélert. Fuvar vállalása->tréler bérelése egy idegen telephelyre beállva->fuvar felvétele->fuvar teljesítése->tréler leadása vagy ugyanott vagy a cég másik telephelyén.
    3. A saját trélereket csak mi tudjuk fizikailag áthelyezni másik telephelyünkre.
    4. A bérelhető trélerek se legyenek mindenhol egyformán. Nyilván kell mód arra, hogy a fuvar vállalása előtt átnézhessem, hogy tudok-e megfelelő idő alatt megfelelő trélerért menni.
    5. A saját és bérelt trélerek természetesen sérüljenek ugyanúgy, ahogy eddig.
    6. A saját sérült trélert nekünk kelljen szervizbe vinni és vissza a telephelyünkre.
    7. Saját trélerrel fuvart vállalva legyen animáció a rakodásról és teljen az idő a rakodással.
    8. A szállítandó anyag lehessen nagyobb a szállítási kapacitásnál, így többször lehet fordulni egy fuvar teljesítéséhez.
    9. Többszörös fordulóhoz be lehessen vonni alkalmazottakat.
    10. Lehessen így az alkalmazottakkal konvojt alakítani a fuvar teljesítéséhez - persze animálva a teljes folyamatot. Ahój Convoy DLC!

Nos, egyelőre ennyi.
  3. Asuska

Asuska Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    93
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Tiszaújváros
    Asszem ehhez az ets 4 is kevés lenne. De reménykedni lehet. :D
    Büki Béla kedveli.
  4. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    154
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Hát igen, amilyen tempóban haladnak a térképekkel...de a remény hal meg utoljára :D
    Büki Béla kedveli.
  5. Büki Béla

Büki Béla Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    26
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Én reménykedem! (Tényleg, nem lehetne eljuttatni hozzájuk egy listát ésszerű kérésekkel?)
  6. Ubi

Ubi Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    19
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Mozdonyvezető
    Hely:
    Budapest
    A saját tréler tervét már a hivatalos fórumon a is pedzegették évekkel ezelőtt, de semmi sem lett belőle. Talán, akkor lesz erre esély rá, ha a RIGID DLC-t egyszer kiadják. :/
  7. Altrix

Altrix Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    16
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Martfű
    Jó ötlet lenne! Amúgy én a benzinkutas listához hozzátenném, hogy annak is örülnék, ha végre külön lehetne AdBlue-t tankolni, ha már független a gázolajszint kijelzésétől (csak sajnos sosem fogy ki előbb, így nincs értelme), így külön kellene rá figyelni, ha hamarabb kifogyna, mint a gázolaj akkor a motor mondjuk csökkentett teljesítményre állna át.
  8. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    154
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    A saját tréler elég nagy fejlesztést kíván sejtésem szerint, hiszen itt a telephelyektől kezdve a fuvarszervezésen át sok mindent át kellene írni. Szerintem egy ETS3-ban mondjuk egy új grafikus motor, plusz ez és ehhez hasonló fejlesztések (időjárás stb.) szerintem beférne a motorháztető alá.
    fdm019 kedveli.
  9. indian56

indian56 Adminisztrátor Személyzet Tagja ADMIN MODERÁTOR RestaCar™

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    420
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    63
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Pécs
    Attól tartok, hogy az "új grafikus motor"-t nyugodtan elfelejthetitek, ugyanis már az ETS 2 tervezésekor is volt szó arról, hogy — "mivel a saját fejlesztésű grafikus motor, a Prizm3D, már nem fejleszthető tovább" — azt már a CryEngine 3 fogja hajtani. (Néhány fotót is posztoltak, hogy szemléltessék a "különbségeket"!)
    Ennek ellenére az SCS mégis úgy döntött, hogy "szétszedi" és alapjaitól újraírja a Prism3D-t! Mellékesen jegyezném meg (programozói tapasztalataimból eredően), hogy ez az átdolgozás nem is sikerült rosszul, mert a jelenlegi motor jóval fejlettebb és hatékonyabb a korábbi változatoknál — és ahogy én látom még sokkal tovább is fejleszthető —, de valószínűleg az igazi vizuális és teljesítménybeli "áttörést" az fogja hozni, ha az SCS végre úgy dönt, hogy a motorba, a már korábban beintegrált 64 bites támogatás mellé, integrálja a DX11 (esetleg -12) támogatását is!
    A saját trélereknek én — és itt rögtön leszögezném, hogy ez csak magánvélemény — nem látom sok értelmét, mert ez a játék különböző szállítmányok fuvarozásáról, és ebből eredően különféle trailerek vontatásáról szól, állandóan ugyanazt a trailert hurcolászni (,,,), hááát, elég unalmasnak tűnik! ;)

Az SCS sok mindent megtesz a játékélmény növeléséért, ennek ellenére a játék (nyilvánvalóan) nem tökéletes, de nem is kell annak lennie!
    Az ötletek között pedig jócskán vannak könnyen-, nehezen-, de vannak — a jelen körülmények közöttegyáltalán nem megvalósíthatók!
  10. Tekergőtrans

Tekergőtrans Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    59
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Nord-Balaton
    Azért azzal a saját trélerrel elég sok mindent ki lehetne találni, pl. szétszedni, árut kötözni, akár a targoncás szerepébe lépni.Emellett lehetne a kettőt kombinálni, mondjuk a játék elején eldönthető lenne, hogy állandó trélerrel, vagy trélerváltó üzemmódban kíván-e a játékos tevékenykedni.
    Szeretném megjegyezni, hogy egy rakás first person játék létezik úgy 15 éve, amelyekben különféle tárgyakat kézzel meg lehet fogni, arrébb lehet tenni, nem hiszem, hogy ez napjainkban pokolian nehéz feladat lenne. A Rig'n Roll őskövület játék nem volt híresen jó, de ki lehetett szállni a kamionból, és be lehetett menni különféle épületekbe...Az ezt tudó játékok 10-15 évvel ezelőtti gépeken nagyszerűen futottak...Forradalmi találmánynak tartanám, ha mondjuk a Codemasterstől megtanulnának végre egy hihető havat összeboronálni, netán a megérhető jövőben évszakváltást kialakítani. Szóval Paveléknek van mit csinálniuk nyugdíjig ...Hogy kényelmeskedhetnek-e, az attól függ, hogy elszánja-e valaki arra magát,hogy a piaci igényt felismerve egy valódi vetélytárs programot dobjon össze.
    Büki Béla és GreznerF kedvelik.
  11. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    154
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Azért törekedjenek csak a tökéletességre ;)
  12. Tekergőtrans

Tekergőtrans Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    59
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Nord-Balaton
    Hogy valamit dicsérjek is: közlekedő villamosmodell Milánóban . Ilyet legutóbb Le Havre-ban láttam. Piros pont.
    GreznerF és Marko76 kedvelik.
  13. Solt

Solt Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    43
    Nemtetszések:
    1
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Üdv Urak!

Ha jól értelmeztem, akkor vannak páran akik az SCS-től származó bétát tesztelnek. Akadna közöttük olyan, aki 1-2 apró VR alatt jelenlévő hibát illetve "kérést" tolmácsolnának nekik? Megtenném én is a hivatalos fórumon, de ehhez kevés az "angolom". Előre is köszönöm!
  14. Gumikacsa

Gumikacsa Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    47
    Nemtetszések:
    1
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Közmunkás. Ja nem, oda sem feleltem meg.
    Hely:
    Karácsond
    Na ez egy jó kis lista. A saját pótkocsi ötletét én is preferálnám, alkalmazottaknak is, milyen jól mutatna a flotta, persze ehhez az is kellene, hogy a sajátjainkkal találkozhassunk út közben, esetleg ahogy írtad egy helyre mehessünk konvojban. Nem kellene mindig ugyan azt vinni, lehetne vásárolni többféle pótot is, illetve ha szólóban állsz be egy céghez akkor lehetne vinni ottani pótkocsit. Bár azt hiszem, a saját pót az életszerűbb, hisz az életben is így van, a fuvarcégek viszik saját szerelvényekkel az árukat, illetve amelyik cégnek saját pótjai vannak, annak általában kamionjai is, és személyzete. A nem saját pótos verzió inkább az USA-ban lehet jellemző.
    Sajnos emlékeim szerint az Scs egyszer azt nyilatkozta, hogy nem terveznek saját pót lehetőséget.
    GreznerF és BmwMAN kedvelik.
  15. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    154
    Nemtetszések:
    3
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Pedig milyen jó is lenne...egyáltalán, minek gyűjtjük a pénzt a játékban, mire lenne érdemesebb elkölteni?
    Büki Béla kedveli.
  16. Solt

Solt Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    43
    Nemtetszések:
    1
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Látom nincs tolongás, szóval inkább kifejtem, hátha így nem annyira ijesztő a kérésem... :)

- Az egyik észrevétel az lenne, hogy VR alatt a tükörbeállítás nagyon macerás, mert amikor kiválasztom a tükröt amit állítani akarok, akkor a nézőpont arra fordul egy picit, viszont ezzel párhuzamosan a fejmozgás ellentétes lesz. Tehát kiválasztom a bal oldali "fő" tükröt, a arra fordul a nézőpont egy kicsit, de amikor én is fordítanám még a fejem a tükör irányába balra, akkor a nézőpont jobbra mozdul. Nagyon leegyszerűsítve ellentétes lesz a fejmozgás.

- A másik, hogy nagyon jó lenne ha a tükörállító menüből lehetne a tükör FOV-t is állítani. Tudom, hogy van erre mod, de ez a megoldás sokkal egyszerűbb lenne és nem hiszem, hogy sok munka lenne vele.

Szóval ezt a két apróságot, ha valaki tolmácsolná nekik azt nagyon megköszönném... :)
  17. indian56

indian56 Adminisztrátor Személyzet Tagja ADMIN MODERÁTOR RestaCar™

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    420
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    63
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Pécs
    Szia!

Olvastam az előző postodat is, de vártam, hátha valaki jelentkezik! ;)

Az a helyzet, hogy aki az SCS-el "párbeszéd szinten" tartotta a kapcsolatot — nevezetesen JohnBart (a volt főadminisztrátorunk) —, legnagyobb sajnálatunkra "visszavonult" és jelenleg nincs olyan ember — legalábbis én nem tudok róla —, aki ilyen szinten kapcsolatot tartana a fejlesztőkkel! Ezért nem is válaszoltam.

De, meg van a lehetősége annak, hogy személyesen előterjeszthesd javaslataidat az SCS-nek, pl.: SCS Fórum, Facebook, Twitter, Instagram stb., eset az SCS Blogon!
  18. BmwMAN

BmwMAN Vendég

Blogbejegyzések:
    0
    John Bart az SCS forumon jelenleg is aktív, így elérhető. ;)
    Solt kedveli.
  19. Solt

Solt Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    43
    Nemtetszések:
    1
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Abból indultam ki, hogy van béta hozzáférésetek... gondoltam a hibákat jelentitek benne, illetve a nyelvi fájlokat is mintha "ti" ellenőriznétek!? :)

Igen, a lehetőség adott, csak a hozzáillő nyelvtudás nem... de ha más nem marad, égetem magam! :D Azért köszönöm, illetve köszi BmwMAN-k is a tippet... szegény JB már azt hitte megszabadul tőlem! :D
  20. Tekergőtrans

Tekergőtrans Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    59
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Nord-Balaton
    Én azt nem értem, miért nem alkalmazzák legalább a ProMods remek ötleteit a legutóbbi DLC-ben. Fantasztikus, ahogy az unalmas német részeket újjávarázsolják. Legutóbb a 7-es autópályán egy egész valósághű parkolóra bukkantam. Nürnberg elképesztően részletes, meg sem közelíti az Itália DLC Rómája, Nápolya, Firenzéje / Azért ekkora városokat ilyen hanyagul megalkotni már művészet!/de nem kell szégyenkezniük a frankfurti repülőtérrel, Béccsel, a müncheni Allians Aréna környékével sem! Bonn környéke, a Rajna vidék is nagyon szép. Nagyon várom, hogy egyszer Suttgart, Bréma, a Fekete-erdő környéke, Wolfsburg, Würtzburg is elkészüljön, na meg Svájcra is ráférne egy alapos ráncfelvarrás...

Az oldal megosztása