↑ ↓
  1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.
Dismiss Notice
Helló Vendég! Az újonnan regisztrált felhasználóinknak önállóan kell elvégezniük a regisztráció véglegesítését, a kiküldött email-ben kapott linken keresztül! (Ellenőrizzétek a levélszemét mappát is)!

ETS2 ETS2 1.35-ös frissítés

csjoco 2019 Júni 7

1. csjoco

csjoco Moderator Személyzet Tagja MODERÁTOR Hírszerkesztő

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    1,577
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    kertész, parképítő- és fenntartó
    Hely:
    Veszprém
    ETS2 1.35-ös frissítés

Örömmel jelentjük, hogy némi belső tesztelés, kísérleti béta és nyilvános béta után végre elérhetővé tettük az ETS2 1.35-ös frissítését.

blog_ETS2_1_35_update.jpg

Ahogy már korábban mondtuk, ez a frissítés eléggé méretesre sikerült, és ezennel szeretnénk köszönetet mondani mindenkinek, aki részt vett az elkészítésében. A méretére tekintettel nem fogjuk ismét leírni az összes tartalmat ( a Nyilvános béta bejegyzésben már leírtuk )

Ehelyett inkább egy, csak néhány nappal ezelőtt bekerült részről kérdeznénk; a hangalapú GPS navigációról. Több más résszel együtt, még ez is csak kezdeti fázisban van. Egyelőre 9 nyelvből lehet választani ( angol, francia, spanyol, német, olasz, orosz, lengyel, török és kínai mandarin ), de a jövőben további nyelveket is tervezünk. A béta alapján a visszajelzések eléggé pozitívak voltak, de ti is elmondhatjátok a véleményetek a fórumban. Számunkra fontos, hogy mit gondoltok.

Akik a rövid bemutató videókat kedvelik, nos nekik álljon itt a mi kis videónk.

Az 1.35-ös frissítés letöltéséhez jelentkezzetek ki a béta-részből a Steamen.

A nem-Steames kiadásokhoz néhány nap múlva lesz elérhető a frissítés.

Néhány mod még nem kompatibilis, így kifagyhat a játék. Ha szeretnétek továbbra is használni őket, maradjatok az 1.34-es ( vagy régebbi ) verziónál.

Részletekért nézzétek meg a modding wiki-t.

Változások:

Térkép:
    • Németországi javítások, 2. rész
    • Új francia utak: A10-A6 ( Vive La France ), és A6-N44 (alaptérkép)
    • Szardínia szigete ( Olaszország DLC)
    • Skandinávia jelzőtábla fejlesztések ( Skandinávia DLC)
    • Új Különleges szállítmányok ( többféle DLC)

Járművek:

• megvásárolható konténeres pótok​
    • megvásárolható rönkszállító​
    • megvásárolt pótkocsikhoz tartozék-böngésző​
    • dupla pótok Németországban és Hollandiában​
    • Krone Box Liner - 40 láb vagy2x20 láb konténeres ( Krone DLC )​
    • megvásárolható Schwarzmüller pótok - hűtős, ponyvás és rönkszállítók ( Schwarzmüller DLC )​
    • saját pótkocsik beállítása szervizlátogatás nélkül (bővíthető pótok, tandemek)​
    • másolható vontató/pótkocsi konfigurációk​
    • új ablaktörlő beállítások​

Egyéb:

• hangalapú GPS navigáció​
    • saját pótkocsi használata külsős fuvaroknál ( WoTR )​
    • online garázsvásárlás​
    • vésztankolás​
    • perifériák jobb támogatása ( Steam kontroller, Tobii szemmozgás-követő, kontroller hot-swap támogatás, jobb force-feedback Linuxon )​
    • Razer Chroma támogatás ( RGB )​
    • új opciók: vontató stabilitása, felfüggesztés merevsége, kettős helynevek a térképen​
    • alkalmazott sofőröknek gyorsabb fuvarszervezés​
    • rengeteg új sofőr​
    • kísérleti DX11 támogatás ( konfigurálható, r_device "dx11" )​

MOD:

• kanyar elem ( térképhez )​
    • járókelők áttervezve​
    • többfajta LOD a modellekhez​
    • moddolt vontatók támogatása​
    • forgalom fejlesztések​
    • véletlenszerű pótkocsik a fuvarokhoz ( pl. konténer )​
    • járműfejlesztések ( COG, új ablaktörlő beállítások, váltómódok elnevezése...)​
  2. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    321
    Nemtetszések:
    4
    Eredmények:
    63
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Mi is köszönjük, szuper lett! A Németországi erdős részek számomra fenomenálisak lettek, sokkal valósághűbbek lettek a térképek, és a többi újdonság és mod is tetszetős lett számomra. Egyre szuperebb ez a játék!
    fdm019, raszta6921 és Marko76 kedvelik.
  3. Busa Zsolt

Busa Zsolt Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    2
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    8
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kiskunmajsa
    Sziasztok

DX11 támogatást ki probálta már valaki érdemes ??
  4. GreznerF

GreznerF Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    321
    Nemtetszések:
    4
    Eredmények:
    63
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    informatikus, tanár
    Hely:
    Taksony
    Igen, érdemes, nekem hiba nélkül teszi a dolgát. Bár nem tudom, hogy ha városba érek, leesik az fps 20 körülire, a DX11-nek köszönhető-e.
    Viszont a régi német, Going East stb. területeken hasít, jelenleg 50fps körüli lett a korábbi 40fps-el szemben.
    Az új területeken is jó az fps, felújított német, francia, olasz, balti, skandi.
    Igaz, én 4k-ban nyomom, AMD Radeon RX580-al, AMD Ryzen 1700 + 32GB RAM.
    fdm019 kedveli.
  5. Busa Zsolt

Busa Zsolt Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    2
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    8
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kiskunmajsa
  6. Bowie

Bowie Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    26
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    13
    Nem:
    Férfi
    Nem tudom ki hogy van ezzel de a "látvány mindig a teljesítmény rovására megy"
    Szemmel láthatóan sokkal szebb Dx11-en a játék.
    Érdekes mert nálam ezzel a konfiggal /lásd alul/ 120fps-em volt " jó tudom nem lehetne 60 fps-nél több" de nekem ennyit mutat a vga-fps mérője. A lényeg hogy Dx9-en 120 fps körül volt és most Dx 11-en meg 73 fps van, igaz hogy most nem droppolgat hanem stabil bárhol megyek bárhol vagyok ennyi, nem számít se város se semmi.
    QHD-ban játszom 2560x1440 felbontásban

Alaplap: Z170-A Pro
    Processor: I7-6700K 4.1 GHz
    Vga: Msi Geforce GTX 1070Ti Gaming 8GB GDDR5.
    Ram:TEAM GROUP 16GB Delta DDR4 3000MHz
    Marko76 kedveli.
  7. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    127
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Ez nem semmi konfig...:csodálkozik:
    Nekem is ez a tapasztalatom.
    DX11 nem annyira az FPS-t növeli, sokkal inkább a stabilitást.
    Persze nálam kisebb számokkal. :)
  8. csjoco

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    1,577
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Hely:
    Veszprém
    1-2 fuvart mentem a DX11-ben és láthatóan stabilan hozza a 60 FPS-t bárhol és végre Ultra beállítás mellett. Pozítívan csalódtam benne.
    Marko76 kedveli.
  9. Levente_Valent

Levente_Valent Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    38
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Hely:
    Nyíregyháza
    Az én gepemen a dx9 teljesen kihajtotta a processzort a videokártya pedig alig dolgozott, emiatt az újabb térképeken, főleg ATS-ben, Oregon, új Mexikó, nagyon nagy FPS csökkenések voltak, és a játék is akadozott, nagyon durván be-belassult.
    Dx11 módban sokkal jobban le van terhelve a videokártya, a processzor viszont jóval kevésbé.
    Emiatt fullhd, 150%, ultra beállítással stabilan hozza a 60fps-t, kikapcsol v-sync mellett jóval többet is.
    Ezért lehetséges hogy nem mindenki vesz észre akkora FPS növekedést, mert ha a CPU eddig nem volt 100%-ra hajtva, akkor annak a tehermentesítése nem okoz látványos gyorsulást.

Az én gépem i5-3470, 8GB DDR3 1600MHz, Nvidia 1060 6GB, Win10x64

Tapatalkkal küldve az én YOGA Tablet 2-1050L eszközömről
    Marko76 kedveli.
  10. MANlaci

MANlaci Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    5
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    zalaegerszeg
    Hogy lehet bekapcsolni a dx11-et.
  11. raszta6921

raszta6921 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    302
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    63
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Budapest
    Steam ETS2, játék lenyit, Launch dx11 64 bit. :)
    MANlaci, csjoco és Marko76 kedvelik.
  12. csjoco

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    1,577
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    93
    Nem:
    Férfi
    Foglalkozás:
    Hely:
    Veszprém
    Így:

13. Levente_Valent

Levente_Valent Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    38
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    18
    Hely:
    Nyíregyháza
    Indításkor opcióban -rdevice dx11

Tapatalkkal küldve az én YOGA Tablet 2-1050L eszközömről
    Last edited by a moderator: 2019 Aug 18, 08:13
    Meggyi kedveli.
  14. Cisco-Mikrotik

Cisco-Mikrotik Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    11
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Mórahalom
    Hát tudjátok, én azért nem verem a seggem a földhöz úgy összességében ettől a játéktól. Kezdjük azzal, hogy régi motoros vagyok az ETS2-ben, meg ezen az oldalon is igaz most újra kellett regizni ismét, de ezen már nem akadok fent, kb 6-7 év távlatából, párszor már szükséges volt. Gondolkodtam is vajon miért nem adjátok ki a weblapüzemeltetést egy középiskolásnak az is elvinné ezen a szinten.

Kb. 3 hónapja tettem fel ismét az ETS2-t, akkor meg is vettem Olaszországot meg a balti kieget. Tök jót eljátszottam vele, a sótlan gyári gépeket nem szeretem így modokkal toltam, amíg nem jött ez az 1.35. Nekem pozítív volt, hogy ugyan jól megkésve de sikerült új sofőröket beletenni. Az érem másik oldala, amikor már vásárlom nekik a pótokat, és az új nyergeseket. Pl. 5 kamion vásárlása esetén egyszer kiválasztom melyiket akarom, hova vigyék, és biztosan akarom-e. 5 jármű megvétele 15 kattintással van meg, Agyf*sz komolyan!!! És most akkor hány kattintás mire megveszek minden sofőrnek egy új gépet és egy új pótot :D szóval ezen csak nevetni tudok, mennyire kell szerencsétlennek lenni ahhoz, hogy egyrészt ezt valaki ilyenre kitalálja másrészt a cégen belül fel se tűnjön senkinek, hogy ezzel bizony baj van és tovább erőltesse ezt a vackot. Nyilván ez nem az 1.35 hibája. Cserébe legalább viszont az 1.34-es moddolt gépek egy részét sikerült kiütni, rohadtul idegesítő, az, hogy a kabin kiegek, vagy azok a gépek már nem érhetők el, amiket nem készítettek fel külön a gyújtásra és az indításra vagy az ablaktörlős módosításra nem tudom melyik a kettő közül, de pl a DAF F241-esem már nem volt elérhető 1.35 alatt.

Igazából nem is tudom kire vagyok dühös, a modderekre, akik szinte szarják a modokat az éppen aktuális verziószámra és magamra, hogy én ezeket a híg széklet szinten mozgó kreálmányokat leszedem, vagy erre a következetlen, balfasz csapatra, akik hirtelen baromi fontosnak látták, hogy hihető módon lehessen kapcsolgatni az ablaktörlőt, mert arra aztán Istentelenül nagy szüksége van azoknak is akik billentyűzetről játszanak. Ja az új sofőrök meg... hát a játékos úgyse vezetni szeret szóval biztosan szívesen elbíbelődik majd jó 3 órahosszát mire mindent elrendez velük kapcsolatban.

DX11... hát szerintem az, aki szerint sokkal szebb mint DX9 alatt :D az nem játszott még DX11-es játékkal, nekik ajánlom a youtubot, hogy hasonlítsák össze a kettőt (ETS2 Dx9 vs Dx11), készült már ilyen videó! Tehát a kinézetben nincs is különbség kvázi, arra meg még nem volt időm, hogy Olaszországot kipróbáljam mennyire szaggat, mert ugye egy modern VGA-val elvileg jobbnak kellene lennie mint DX9-en. De nem áltatom magam szerintem parasztvakítás, mert az olasz kieg egy elég optimalizálatlan szar... Ja egyébként 1060-am van, Core i7 860 16GB RAM, ha már mindenki leírta mije van.

Bocsi a kirohanásért, mint írtam nem veletek felhasználókkal van bajom, használjátok megelégedéssel a játékot, a tök következetlen toldozás-foltozás az ami teljesen kiakaszt.
    Völgyi Sándor kedveli.
  15. CrepOne

CrepOne Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    55
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    28
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Debrecen
    Egyébként azzal a cpu-val - ami már ugye nem egy mai technika ( Q3'09 ) - ha csak a 3gb-s 1060-at nézem - is van egy laza ~50% bottleneck-ed. ez is nagyban közrejátszhat a számodra gyenge teljesítményhez. Nem csak itt, de más játékokban is. Ezt monitorozni kellene pontosabb infókért.

A DX11 pedig még csak experimental változat, azaz kísérleti dolog, ez persze nem azt jelenti ,hogy minden játékosnál azonos hatást ér el.

A modokhoz visszatérve pedig ez minden egyes verzióváltásnál így volt. Van ami működik, van ami nem. Nem csak itt, de más játékoknál is hasonló a helyzet. Ezzel nem igazán lehet mit tenni.
    GreznerF kedveli.
  16. Cisco-Mikrotik

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    11
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Mórahalom

A mai napig gond nélkül játszok ennél igényesebb kinézetű játékokkal. Meg azért próbálj belegondolni, mi ebben a játékban a processzorigényes? Semmi... Itt az optimalizálatlanságon bukik az egész, és nem azért mondom, de ez egy baromi jó CPU volt 2010-ben, a játék meg 2012-es fejlesztés (!!!), lényegében a jóval korábbi GTS enginnel, hagyjuk már a szar dumát... Itt nem a CPU elavultsága jelenti a szűk keresztmetszetet, elég nagy baj, hogy egy 2012-es játékhoz nem árt egy 7. generációs Core i5, hogy ne akadjon... :D Egyébként 6GB-os az 1060-am.

DX11-ről ha beszélünk az egy egzakt dolog, itt max a felhasználó tud többet beleképzelni, olyan nincs, hogy nálam így jelenik meg dx11 alatt nálad meg máshogy akár experimental akár nem. :D
  17. Tekergőtrans

Tekergőtrans Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    102
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    33
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Nord-Balaton
    Hát ha neked ez, Cisco, optimalizálatlan játék, próbáld ki az OMSI 1-et meg a 2-t. Na én azon dühöngök, mert egy jó játékot úgy elrontani, na az már művészet.itt nagyjából levezettem 300 ezer virtuális km-t, de játékfuttatás közben soha nem fagytam le, max. valami mod kavart be...
    raszta6921 kedveli.
  18. Marko76

Marko76 Regisztrált

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    127
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    43
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Kalocsa
    Bocs Cisco, írásodról egy vicc jutott eszembe.

Óvodai kirándulás az állatkertben. Odaérnek az elefánthoz, akinek épp hatalmas erekciója van.
    - Óvónéni, az mi?
    - Á, semmi, semmi! - mondja zavarodottan.
    Mire Móricka a társának:
    - Nagy k*rva lehet az Óvónéni, ha ez neki semmi.:D

Szóval nagyon jó játékaid lehetnek, ha így fikázod az ETS2-t.
  19. Cisco-Mikrotik

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    11
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Mórahalom
    Nem azért írtam le a kiborulásom mert itt valakit bántani akartam, vagy mert viccesnek szántam volna, hanem azért mert igaz az utolsó betűig minden kritikám a játékkal kapcsolatban. Nyilván vannak elvakut fanok is itt, akik ezeket nem akarják belátni, megtéríteni persze senkit sem akarok, csak egy véleményt írtam le. Azt gondolom ezt azok után, hogy egy valag zsetonom van benne nyugodtan elmondhatom, egyébként több mint 700.000km-t vezettem le az évek alatt, így nem is légből kapottak az állításaim.

Ha lenne értékelhető konkurens játék akkor nyilván játszanék vele, de ennek híján kénytelen vagyok ezzel játszani ha kamionozni szeretnék. De hogy a megjegyzésedre válaszoljak, igen játszom DX10-es és DX11-es játékokkal, egyik ezek közül a Green Hell, érdemes összehasonlítani azt a grafikát (ég, fák, fű, mivel az őserdőben járművek nincsenek) az ETS2 DX11-es grafikájával, szerintem más értelmet fog nyerni egyből az, hogy "szép". Egyébként a konfigom hihetetlen módon ehhez a játékhoz is elég, stabilan hozza azt az 50-60fps-t :D, a különbség annyi a kettő között, hogy míg az ETS-ben lényegében semmi hirtelen dolog nem történik max lassan haladó autóknak kell számolni és azt is csak addig, ameddig az ablakon át és a tükrökben látszik, a Green Hellben meg minden falevél, madár stb mozgását... ezen látszik, hogy valami optimalizálva van, azaz egy 2010-es "ősi konfigon" is megy, vagy egy baromi régi engine-t használó ETS2 pedig akad a 4. generációs Core CPU-kkal is :), szerintem nyugodtan képezheti fikázás tárgyát az ETS2 optimailizálatlansága és átgondolatlansága... bocsi.
    Marko76 és Völgyi Sándor kedvelik.
  20. Cisco-Mikrotik

Blogbejegyzések:
    0
    Kedvelik:
    11
    Nemtetszések:
    0
    Eredmények:
    3
    Nem:
    Férfi
    Hely:
    Mórahalom
    OMSI 2-vel gameltem, kb a 10. lefagyás után félre dobtam. Tudom miről beszélsz, ettől függetlenül nagyon rosszul optimalizált az ETS2 is :\ .
    Marko76 kedveli.

Az oldal megosztása